| nataliam a întrebat:

Sa ma mai vopsesc iarasi blonda? Sa`mi asum riscul? Toata viata mea m`am imaginat blonda. M`am vopsit anul trecut, in august, un blond frumos, stralucitor. mi-a iesit super, insa eu am vrut mai mult, si am inceput sa-l decolorez cu suvite. atunci a inceput sa se degradeze, am inceput sa folosesc si placa, foehnul, si va dati seama ce a iesit: un par cu varfuri destul de arse, nu foarte vizibil, dar. suficient de enervante, casant, se rupe repede, e aspru la atingere si nu are deloc stralucire. Ce pot sa-i fac sa devina mai moale, mai stralucitor, sa nu mai fie asa aspru la varfuri, fara sa tund jumatate din par? Vreau sa ma vopsesc iar, pentru ca au crescut radacinile, dar mi`e frica sa nu se faca iar oribil. La radacini e ok, dar deja de pe la umeri in jos e prapad. Nu vreau nici sa renunt la blond, dar nici sa-l mai ard.Cum pot sa-l tund? Il am putin ondulat si si e putin trecut de umeri. Nu`mi sta bine tunsa mai scurt de atat. deci?sad

Răspuns Câştigător
| apaplata_7449 a răspuns:

Hm eu te-as sfatui sa te vopsesti doar la radacina si ca sa nu iti tai tot parul dintr-o data mai bine te duci in fieacare luna la tuns si sa-ti taie doar un cm din par nu mai mult.pentru ca intr-o luna iti va creste poate acel cm si tu nu vei observa prea tare cum iti taie din varfurile despicate.

6 răspunsuri:
| apaplata_7449 a răspuns:

Si daca tot e vara lasa parul sa se uste de buna voie, macar la feon sa renunti un timp daca la placa nu prea vrea nimenibig grin

| Sara2 a răspuns:

Vopseste doar radacina, asa fac si eu

| ihaterain a răspuns:

Incearca sa folosesti niste sampoane specile cu balsamuri si uleiuri pentru par iti recomand sa rasfoiesti putin un catalog avon sau sa folosesti produse dove

| ihaterain a răspuns:

A si am uitat de ceva foloseste si ulei de ricin va face firul de par mai rezistent si il ajuta sa creasca la mine a functionat tongue

| CM7YRE a răspuns:

Eu zic sa-ti asumi riscul tongue

| alexxa318 a răspuns:

Incearca sa nu mai folosesti atat de des placa si nu iti decolora parul til distruge complet foloseste vopsea obisnuita dupa cateva vopsiri o sa ai un blond deschis daca iti cumperi doar vopseau blond deschis