| LaviiiLav a întrebat:

Hey.am parul foarte lung,o palma pana la fund,si foarte drept
Ce sfaturi in dati?
Sa-l tund doar putin din varfuri si sa s-l las sa creasca la aceeasi lungime, sau sa pastrez lungimea dar sa-mi fac niste scari lungi pornind de la gat? Funda:*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O schimbare de look este bine venită.
Obligatoriu vârfurile tăiate la 2-3 luni, și alege și o tunsoare pentru vârsta ta.
Sugestiv: http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| JustMusic a răspuns:

Eu zic s anul il tunzi in trepte deoarece se despica si dupa va tebuii sa il tunzi, eu asa am patit, taiei capetele si lalsal asa cum e el, parul lung e cel mai frumos, daca il ai drept si lipsit de volum poti incerca sampoane pentru asta, stiu de schuma push up ca e foarte bun. Eu in locul tau i-as lua capetele si daca nu iti place cum sta, faptul ca edrept impetestel in 3-4 cozi dupa ce e ud si lasa sa se usuce asa o sa ai niste bucle superbe.

| SucDeGuava a răspuns:

Parului drept ii sta cel mai bine tuns in scari. Bineinteles, taie si varfurile pentru un aspect mai sanatos. Eu zic sa mai iei din lungime (minim o palma), pentru ca parul lung cum il ai tu se intretine greu, si cu cat e mai lung, cu atat corpul va trebui sa-l hraneasca pe o lungime mai mare.