| ioana375 a întrebat:

Am tenul gras, ce fond de ten imi recomandati cat sa nu aiba aspect de masca dar sa imi acopere cosurile? (la un pret cat de cat rezonabil). Ce parere aveti despre cel de la Vichy Normateint?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cosuri eu iti recomand Ivatherm Akne-Syt.
Cat despre fond de ten, l-am avut.
Eu am tenul normal, pe tenul meu se usuca foarte repede. Nu ii oferea stralucire sau alte minuni. Deci e foarte bun pentru tenul gras. Mai ales completat de o pudra cum ar fi Maxfactor, Cream Puff.

Iti las review-urile ca sa citesti parerile mele si sa vezi pretul :
http://didiglamour.blogspot.com/2011/06/fond-de-ten-vichy-normaderm.html

http://didiglamour.blogspot.com/2011/12/r-pudra-creme-puff-maxfactor.html

Despre pudra pot zice ca are o acoperire foarte mare, imi acopera cu succes cearcanele. :)

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând trebuie să-ți tratezi coșurile (ai nevoie de o mască pe bază de acid salicilic, un săpun cu sulf, tinctură de propolis, etc.) și când vei avea tenul curat, numai atunci vei putea da și cu fond de ten pentru piele sensibilă.
Ce vrei tu să faci nu este altceva decât o suprainfectare a pielii cu fondul de ten care astupă.
Pa, pa.

| 10011993 a răspuns:

Iti recomand fondul de ten all day were de la trendy! e foarte bun, are si factor de protectie solara, iar pretul este mai mult decat rezonabil:*

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Normaderm tient de la VICHY. Documenteaza-te pe net despre fondul de ten. Nu este un simplu produs cosmetici ci este un produs dermatocosmetic, recomandat de medicii dermatologi pentru tenul cu probleme. Merita toti banii!

Răspuns utilizator avertizat
| Tzukushi a răspuns:

Uite aici fondul meu de ten pentru ten gras, am scris mai multe despre el, SPECIAL PT TEN GRAS

http://mariabeautytips.wordpress.com/......in-review/

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html