| dedfgv a întrebat:

Ce fond de ten este bun pentru tenul gras? care sa acopere imperfectiunile(cosurile)? cel maltifiant sau care? asi dori exemple de la avon sau oriflame

4 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Daca acele imperfectiuni sunt cosuri cel mai bun fond de ten este cel ce nu este dat pe ten tongue
mai exact daca folosesti fond de ten nu rezovi problema ce te deranjeaza pe tine.
achizitioneaza produse de indepartare a cosurilor, foloseste creme hidratante si dupa ce scapi de cosuri mai gandeste-te daca folosesti fond de ten sau nu.
acoperirea impefectiunilor cu fond de ten afecteaza pielea fetei ce nu mai poate respira din cauza tenului si astfel nu vei scapa de cosuri multa vreme.
sfatul meu e sa rezolvi problema de la radacina. ce vrei tu este un fel de ingrasarea porcului in ajun de craciun.
toate cele bune!

| G3o0 a răspuns:

Eu folosesc de la oriflame Fondul de ten matifiant acela cu ambalajul crem si sunt multumita de el. Ce am mai incercat este fondul acela de la avon ceva cu casimir parca este ok si acela acopera foarte bine imperfectiunile big grin

| alexandra91 a răspuns:

De la oriflame este bun giordani gold, sau colour copy de la deborah il gasesti in farmacii da cam scump, vreo 30-40 lei dar e foarte bun eu is foarte multumita de el.

| alexandra91 a răspuns:

De la oriflame giordani gold, sau din farmacii colour copy de la deborah eu is foarte multumita de el.