| bombonika1799 a întrebat:

Am tenul mixt cu o usoara acnee..nu vreau sa mai folosesc fond de ten pentru ca imi agraveaza problema,ma gandeam sa folosesc un bb cream doar in situati de urgenta, ce parere aveti de bb-ul de la garnier? este bun? ce trebuie sa stiu cand il cumpar? e pe nuante?

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Eu foloseam bb cream de la garnier, nuanta light dar si mediu, doar nuantele astea stiu ca sunt( le amestecam, am un ten deschis, dar light e prea deschis la culoare, iar mediu prea inchis), si dupa ce ma demachiam observam ca aveam mai multe cosuri chiar daca respectam igiena fetei foarte mult.
Trebuie sa iti stii culoarea tenului si sa vezi daca se potriveste cu nuanta bb-ului ( inainte de a cumpara faci un mic test pe incheietura mainii, sau daca te lasa, poti sa te dai pe fata ca sa vezi corect care e nuanta potrivita, dar daca ai ghinionul ca mine si esti intre cele doua nuante, atunci nu ai ce face decat sa le cumperi pe amandoua si sa pui parti egale cand le folosesti)
Eu te sfatuiesc pentru acnee sa te duci la un dermatolog sa vada care este cauza ( acneea poate aparea din cauza dereglarii hormonale, din cauza stresului, a alimentatie si iginei proste) dar si tratamentul adecvat in functie de acnee. Medicul meu dermatolog mi-a intrerzis cremele pe care le foloseam si mi le-a inlocuit cu altele potrivite tenului meu cu probleme si asa am scapat de acnee, mai imi apar 2-3 cosuri la menstruatie dar apoi nu mai am treaba cu acneea ( dar in continuare folosesc produse speciale pentru tenul meu, dar si produse antiacneice si ma spal de 2 ori pe fata, dimineata si seara).

| Amilik a răspuns:

Iti recomand acest bb cream de la garnier
http://www.garnier.ro/......oduct.aspx

| BlaaBlaa a răspuns:

Poti folosi bb-creamul de la elmiplant dar inainte sa o aplici, foloseste o crema pentru acnee.

| Imstrong a răspuns:

Buna! Nu cumpara fel si fel de creme chiar daca ai auzit ca sunt bune. In general, gama Garnier este foarte buna dar daca nu se ptoriveste cu tenul tau, poate fi foarte rea. Deci asculta-ma si du-te la dermatolog si dupa vezi ce tratament iti da. De la farmacie mai poti cumpara si Zynerit ca e bun.
Spala-te de vreo 4 ori pe zi pe fata.
Paa!

| Kattth a răspuns:

E ok bb creamul de la Garnier dar mai bun cel de la L'oreal.Se gaseste in doua nuante light si medium, eu am light si este destul de inchis deci daca ai tenul alb nu o sa se potriveasca cu nuanta gatului.

| ViseCiufulite90 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un dermatolog
nu mai folosi fond de ten si nimic altceva pentru ca nu te vor ajuta cu nimic
mergi la dermatolog si vezi ce zice