| Elena1234456 a întrebat:

Ce parere aveti de BB Cream de la Garnier? Care este diferenta dintre ea si un fond de ten?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

BB Cream de la Garnier hidrateaza pe cand un simplu fond de ten nu face asta

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Diferenta dintre BB cream si fond de ten este ca fondul de ten e pur si simplu fond de ten in timp ce BB crem e fond de ten, crema cu SPF, primer, crema hidratanta si tratament care ajuta la disparitia acneei.
Cel de la BB crem nu este asa de bun, are SPF prea mic, lasa fata uleioasa, nu ajuta la acnee si are si o acoperire mica. Nu pot sa spun ca e teribila dar daca tu vrei BB crem cel de la Granier clar nu e pentu tine.

| AndraNicoleta a răspuns:

Diferenta e ca BB este mai vitaminizat si chiar iti ajuta tenul. Dezavantajul este ca are o putere de acoperire mult mai mica decat un fond de ten, insa se vede mult mai natural pe fata.

Parerea mea este ca merita sa-l incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am testat-o dar am vazut la altele si are o acoperire foarte buna. Are cam acelasi finish ca fondul de ten maybelline dream satin varianta veche.
Poti cauta pe google swatch bb cream garnier ca sa vezi ceva poze after&before si sa vezi daca te multumeste.

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Poza mea de la profil. Uita-te ca atunci m-am dat cu ea.Acopera bine dar nu ca un fond de ten dar este ok daca nu vrei ceva ff strident.Mi se pare mai natural si ma dragut.

| th4inspiration a răspuns:

BB Cream de la Garnier nu ar fi asa de bun calitativ, doar ca o baza o poti folosi inainte de a te da cu un fond de ten normal, bb cream nu acopera cosurile, imperfectiunile fetei, cum acopera un un fond de ten bun, de ex eu folosesc fond de ten La Roche-Posay si acopera foarte bine, dar nu arata foarte natural pe fata, daca vrei ceva sa acopere, cauta un fond de ten, daca vrei ceva care sa arate cat mai natural ia-ti BB Cream. happy

| bombonika1799 a răspuns:

Diferenta e ca BB este mai vitaminizat si chiar iti ajuta tenul. Eu una ti-o recomand mai mult decat orice fond de ten!thumbs up

| fishfish a răspuns:

E foarte buna! am si eu, pentru tenul meu e foarte buna!