| Shadowluc a întrebat:

Am un inel pentru iubita mea pe care l-am comandat de pe internet...si se pare ca nu ii vine, e prea mare (MEGA FAIL) si am auzit ca te poti duce la bijutier sa il micsoreze thinking vreau a stiu daca e asa avand in vedere ca inelul este placat cu aur.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Un inel se poate si stramta si largi, daca este facut din materialul potrivit. Materiale precum metalele pretioase (aur, argint, platina) sau comune (alama, cupru) sunt "moi" si se pot deforma usor. Dar daca este din otel, atunci ma indoiesc ca un bijutier te poate ajuta, in cazul asta mai degraba ai nevoie de un strungar.

| Azµre a răspuns:

Da se poate micșora dar niciun bijutier nu îl va micșora pe acela. De ce :
Inelul trebuie să fie, din aur, argint sau platină. Nimic din ceea ce e este placat. De ce? Tehnica e scumpă și nu se merită.
Dar poți întreba acum nu se știe...

| xCrazyGirl a răspuns:

Da. dar cred ca trebuie sa platesti

| UngUrU777 a răspuns:

Da se poate!

| Etiene a răspuns:

Din mare se face(mai)mic; bijutierul este cel care te poate ajuta.

| LittleLuciane a răspuns:

Da cel putin asa cred.dar mai bine te duci si intrebiwinking

| Shadowluc explică:

Si aveti idee cam cat costa?

| gabigabi9921 a răspuns:

Da merge...o sa iti taie putin din inel si dupa il lipeste.

| Al3x11 a răspuns:

Da se poate am avut si eu o problema de genu asta si s-a rezolvat

| Shadowluc explică (pentru Al3x11):

Si cam cat a costat? thinking