| anonim4535 a întrebat:

mi-am comandat de la Avon un inel placat cu argint,poate rugini si cum pot sa fac sa nu rugineasca? Am auzit ca inelele se dau cu lac,de care lac si merge lac de unghi? Multumesc, funda

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Hello =^.^=
Il poti da si cu lac de unghii. Chiar am auzit foarte multe persoane care fac asta cu bijuteriile placate si vei reusi sa intarzii (pentru ca ele intr-un final isi vor schimba culoarea, fiind doar placate) procesul de ruginire, dar trebuie si tu sa il feresti de apa si sa fii cu bagare de seama.
Paa

1 răspuns:
| andrddaa a răspuns:

Incearca sa nu il bagi la apa si da poti sa il dai si cu lac de unghii la un moment dat va rugini chiar si cu lac.