| anonim_4396 a întrebat:

Am un par tare aiurea:. dupa baie, daca il usuc cu foehnul, se umfla foarte rau. Daca il las sa se usuce natural, se usuca aiurea, in toate directiile, fara nicio forma, asa ca trebuie sa il intind cu placa si de aceea este foarte deteriorat. Nu stiu ce sa-i mai fac sau ce produse sa folosesc ca sa arate si el mai natural. Nici ondulat nu pot sa-l fac, ca, daca bag spuma in el, arata foarte urat si este aspru.

9 răspunsuri:
| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...pff...nu stiu c sa i mai fac

| aragon18 a răspuns:

Mergi la un salon si roaga coafeza sa iti dea niste sfaturi! happy

| raluca_2686 a răspuns:

Ia de la farmacie un tratament pentru par din plante sau foloseste un balsam pentru par uscat si daca folosesti placa nu mai folosi si foehnul din cauza ca si acesta arde destul de tare, poti sa-ti iei un tratament spray fara clatire de la gliss, e foarte bun iar dupa ce il folosesti sa-ti lasi parul sa se usuce natural sa vezi ce se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate am inteles eu ideea e ca parul este deteriorat!
Nu iti este mila de el? Nuj daca esti fata sau baiat [problema]!
Sfat daca esti fata : tunde'te scurt [bob]
Sfat pentru baieti : stiti ca era o tunsoare numita "soldat american" aceea este potrivita daca nu vrei si mai chelhee hee
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand nu folosesti samponul potrivit pentru tipul tau de par si saracutul se lupta cu morile de vant. Schimba samponul dupa ce afli ce tip de par ai, foloseste balsamuri si masti de par si fa o pauza de placa si feon si vei vedea rezultatele.
Daca totusi nu esti sigura ce sampon sau produse sa folosesti te poti duce la un coafor (de incredere/recomandat) si ei te pot ajuta in privinta asta.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu coafeza ta, sa ti-l tunda in asa fel, sa-i dea o forma, sa nu mai stea umflat.
Daca neaparat folosesti placa, foloseste una cu ceramica.Si in niciun caz n-o folosi mai mult de o data/saptamana...

Eu am ceva crema de la Sunsilk, pentru par rebel. E mov ambalajul, miroase fain, nu-ti incarca parul, nu-l ingrasa, il face sa stea potolit si ti-l lasa matasos happy

Pentru par deteriorat, masca de la Londa, cu migdale, e super buna. Si balsam de la Gliss, din ala roz.Sampon,ai mai multe optiuni. Elseve, Schauma, Londa...

Si o masca cu ulei de masline i-ar face bine.

Dupa ce aplici balsamul, acopera-ti capul cu un prosop pentru 10 minute, un prosop umezit in apa calduta. Apoi clateste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e ca tu il indrepti cu placa, stii placa arde foarte tare parul...eu te-as sfatui sa te lasi de placa, mergi la farmacie si prokurati o masca pentru par. trateaza-l un timp, dupa care vei vedea ca o sa fie totul ok.

| babygirl a răspuns:

Cand va faceti baie. limpezitiva de mai multe ori .nu l uscati cu foehonul.deoarece se umfla. nici nu l pieptanati cand e ud .lasati l sa se usuce si dupa aia pieptanatil .folositi si balsam. spalativa cu sampon care sa nu va faca volum la par, nu va sta ondulat deoarece cand il indreptati nu vi se mai onduleaza.winking

| mikaella a răspuns:

Scuza-ma dar eu nu te pot ajuta cu nimic fiindca am aceeasi problema cu parul poate vin mai multe sfaturi...