| anonim_4396 a întrebat:

Am unghiile foarte subtiri.Cu ce le pot da sa se intareasca? Innafara de zeama de lamaie.

Răspuns Câştigător
| warmheart10 a răspuns:

Eu mi le dau cu ulei de ricin(costa 4-5 lei) sau le poti tine intr-un bol cu zeama de lamaie sau ulei de masline caldut.Bafta happy

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru warmheart10):

Multumesc frumos.Astazi am inceput sa imi dau :*

5 răspunsuri:
| Gabriela2011 a răspuns:

Ulei de ricin (costa 3 lei la plafar sticluta mica) stai cu unghiile intr-un bol si in fiecare seara te dai cu intaritor de la kallos(a doua seara il stergi cu acetona si iar te dai) (este un lac transparent rozaliu), intaritorul costa maxim 6 lei.

| fashiongirl97 a răspuns:

Icearca sa iti ti unghiile in ulei de masline incalzit(eu asa fac)

| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Îți recomand băi călduțe cu parafină. happy Întreabă la farmacie. Îți spun din propria experiență.
Să îți porotejezi mereu unghiile cu lac. happy Caută în magazine un las care îndeplinește mai multe condiții, precum conta exfolierii. Trebuie un strat de ojă pentru protecție.

| Broscuta a răspuns:

Vitamina A solutie. O gasesti la orice farmacie si e in jur de 3 lei:d. Te dai de 3 ori pe zi.