| alle529 a întrebat:

Am unghiile mari si patrate da nu stiu cu ce culoare sa le dau! N-am nici o idee si m-am saturat sa le dau cu intaritor si sa-mi fac manichiura frantuzeasca. Vreau ceva nou da nu stiu cethinking M-ati putea ajuta cu ceva idei?big grinPlz:*

20 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Ce zici de un visiniu? Se poarta.

auran
| auran a răspuns:

Poti incerca doua culori, diagonala sau longitudinal...

| Swany a răspuns:

Si eu tot asa am unghiile :d

pai.incearca un roz deschis thinking

sau depinde.

ce culori iti plac smug

sau.incearca sa combini doua culori :d

si cu un ac faci diferite linii

eu de fiecare data fac tornade`:d

inventeaza :d

baftaaa :*

| Swany a răspuns:

Saubatting eyelashes.iti poti face X-uri cu negru si peste el cu lac transparent
arata super misto love struck

| waddu a răspuns:

Uite 2 link'uri cu modele si sfaturi :

http://www.femei-frumoase.ro/index.php/manichiura

http://www.femei-frumoase.ro/index.php/modele-manichiura

sper sa gasesti ceva sa ti se potriveasca

a si un link cu video manichiura
http://www.femei-frumoase.ro/index.php/manichiura-video

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa iti spun despre un model:
Pui 3 picaturi de oja (3 culori diferite) destul de apropiate intr-o parte a unghiei apoi iei un ac si imprastii oja (artistic) pe unghie ca niste raze. Peste dai cu lac incolor si gata.
Sa imi spui cum a iesit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa'le dungi cu ajutorul acului intr'o parte! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eooo...

iei trei oje(culori diferite)
nu lua niciun ac nu o sa te ajute...
asa si le faci cu toate culorile pe orizontala sau verticala tragi cate o dunga
o sa vezi o sa iasa super
si e treaba ta daca mai dai cu lac
facu cum vrei
nu te ajuta acu iti zgarie unghia si o sa vezi ca e ca si cum ai lua o pana si o bagi in calimara cu cenreala mereu si mereue
bafta
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fa ozoare cu diferite forme, figuri, inimi etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te uiti pe youtube...sunt modele fff frumoasehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...eu de obicei ma fac cu lacuri deschise stii cum?

pe o unghie ma fac o culoare pe cealalta alta si tot asa cu ceve 2 culori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manichiura frantuzeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fa-ti si tu ozoare ce nu stiii?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa-ti cu roz la salon si cu niste fundite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo unde cand ati feceai la manichiura frantuzesca cu alb sa faci multe multa patratele de multe multe culori. prima unghie iar a doua unchie o faci tot in patratele dar nu oa feci unde dadeai cu alb te dai drept pe unchie si tot asa cate una

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga "alle529", daca ai unghiile patrate, ai putea sa faci foarte multe...Lasa frau liber creativitatii si imaginatiei...si unghiile tale vor fii apreciate de toti:d:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu te-as putea vopsestele cu lac rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa iti faci tot frantuzesti dar in loc de alb sa pui alta culoare si o florikica la mijlok sau un model ceva.

| mikki a răspuns:

Rosu cu buline negrewinkingwinking

| emy_5418 a răspuns:

Eu tiash propune sa le vopsesti rozove si de kuloare neagra sa le desenezi ozoare, sau pur si simplu inkleele floricele big grin
incearca trebuie sa fie frumoswinking