| cinevainpanamea a întrebat:

Am vazut azi pe strada o fata imbracata foarte aiurea straight face pur si simplu nu se asorta deloc.
avea o geaca din piele bej (stiti, cum se poarta acum), esarfa, blugi negri stramti, vansi negri cu roz si o geanta d`aia tip postas negru cu scris albastru...
mie mi se pare un pic prea exagerat, atatea culori...
voi ce parere aveti, v-ati imbraca asa?

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Dar alta treaba decat sa critici alte persoane dupa aparente, pe care nici macar nu le cunosti personal, nu mai ai? Atat de superficiali suntem? Cui ii pasa cum era imbracata? Daca nu e imbracata asa cum crezi tu ca e 'la moda' sau mai stiu eu ce concept aiurea, nu inseamna ca e aiurea sau mai stiu eu cum. Unora nu le pasa de chestii gen 'moda' si au treburi mai importante decat sa-i asorteze nu stiu ce chestii. Hai cu 'stupid'-ul! Dar m-am saturat de superficialitate si de importanta aparentelor pentru atatea persoane.

17 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Si care e problema? Nu numai ca m-as imbraca asa! As avea tupeul sa ies si in costumul Evei. Numai sa ma simt eu bine si sa imi placa cum imi sta. Daca ea cand a plecat de acasa s-a uitat in oglinda si a considerat ca ii place ce vede, ce treaba ai tu cu ea?
Pe mine nu ma intereseaza ce se poarta secolul, deceniul, anul, sezonul asta! Eu port ce imi place.

pa, pa.

| ºPishcotº a răspuns:

Deci dupa mine.thinking:. Hainele se asorteaza. Dar cum ai zis si tu sunt foarte multe culori.rozul si albastrul numai aveau ce cautahee hee::In fine unele persoane nu prea se pricephee hee. Te pup:*

| Sapphire a răspuns:

Fiecare se imbraca cu ce are in casa la mamica si taticul lui. Nu toti suntem copii de bani gata sa ne permitem sa mergem in fiecare zi la mall draga la shopping sa ne luam haine de la Zara sau mai stiu eu de unde.
Eu una nu as purta vansi negri cu roz. Nu imi place rozul deloc la haine si incaltaminte. Cu restul, da, daca eu consider ca mi-ar sta bine. happy

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna! Parerea mea este urmatoarea:
1.Asta e stilul nonconformist[din cat am inteles din spusele tale]
2.Ador stilul asta! :X:X
3. M-as imbraca si eu asa...
Asta e parerea mea. big grin

| Vizitiul a răspuns:

Nu toate persoanele pot fi divesad.

| smilerz19 a răspuns:

Gusturile nu se discuta.
Eu zic sa nu criticam pe nimeni.

Succes!

| Floreenofficial a răspuns:

Macar era imbracata.nu era in bluza si in chiloti.fiecare se imbraca cum vrea, draga mea! tongue

| marrr a răspuns:

Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people. Asta e tot ce-am avut de zis.

| Turquoise a răspuns:

Buna,
Hai sa nu exageram.
Ce conteaza daca geanta mai avea un scris sau vansii aveau un model roz?straight face
Daca o luam asa inseamna ca 95% din populatia tarii ar fi 'neasortata'.

| shadovv a răspuns:

Nu ma prind ce nu se asorteaza... sau daca nu se asorteaza atunci e un contrast de culori si oricum din cate am inteles culoarea neagra predomina.

Răspuns utilizator avertizat
| isabel_8733 a răspuns:

Daca asta o face sa se simta bine si chiar ii place stilul ei... sa poarte hainele in continuare

| LOVEsick a răspuns:

Turquoise - chiar este neasortata.

Dar cui ii pasa. Unii se imbraca asa de nevoie, altii pentru ca asa le place. Si pana la urma cine suntem noi sa ii judecam? E treaba lor. S-ar parea ca unii sunt mai ocupati sa ii vada pe altii, inainte de a se vedea pe ei. Incetati oameni buni sa traiti viata altora, aveti si voi una!

| cinevainpanamea explică:

Bine bine nu mai sariti atata in capu meu not listening
hainele astea mi le-am luat eu azi si mi se pare ca sunt prea multe culori adica ca nu prea merg vansii roz cu geanta cu scris albastru si mi-era rusine sa scriu ca eu sunt imbracata asa si m`am gandit ca daca zic ca am vazut asta la o alta fata poate primesc altfel de raspunsuri.

| stickere a răspuns:

Www.stickerelaptop.info

cele mai bune si mai tari stickere pentru laptop si pentru orice alte obiecte de pe piata,personalizate,laminate cu folie de protectie(nu se zgarie),orice imagine, orice dimensiune, la doar 28 lei

| Sorina111 a răspuns:

Crezi ca imbracamintea defineste un om? Atunci inseamna ca esti superficiala.

| 7 a răspuns:

Daca tie nu ti a placut nu inseamna ca nu se poarta, sau ca nu arata bine.si daca acelei persoane ii place sa se imbrace asa,, neasortat,, e problema ei.sa nu mai criticam atat! cred ca este o persoana noncorfomista ca si stilul ei, pe care nu o intereseaza prea mult ce spun unele persoane ca tine, si bine face, ca daca ne am luat dupa toti...si nu intotdeauna trebuie sa asortezi, cateodata asa e,, prea mult,,happy