| tanasaiosif a întrebat:

Am văzut o reclama de cam 2-3 ani in urma de antiperspirantul ODABAN, îl mai folosește cineva in anul 2020? Este atat de bun pe cât se spune in mediul online? Dau funda

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e atât de bun de folosit.

| alina2k18 a răspuns:

Da, si eu il folosesc din mai pana in septembriewinking doar ce am luat unu nou, ca ala de anul trecut..trecu 1an totusi.
Vezi ca la primele aplicari ustura si cam ai mancarimi.
Eu il folosesc o data la 5-7 zile.
Dimineata, cateodata imi mai dau si cu putin deodorant spray [ nu antiperspirant] ca sa miros fresh asa cat stau in casa si nu am chef de parfumuri.
Nu mai transpiri DELOC de la Odaban.

| WhiteLife a răspuns:

Folosesc Odaban, pentru ca transpir foarte tare, dar nu folosesc zilnic. Nu e recomandat sa folosesti un antiperspirant atat de puternic, deoarece contine saruri de aluminiu, care blocheaza porii, transpiratia, cu substantele care trebuie eliminate ramane in corp, iar pe termen lung pot aparea si probleme (desi la inceput, cand am citit, nu am gasit studii exacte). La mine isi face efectul, dacanil folosesc asa cum scrie pe prospect (adica sa te dai seara, chiar daca nu transpiri in timpul noptii) si cand il folosesc nu am probleme. Dar ar fi bine sa faci si un control la dermatolog si endocrinolog, sa vezi daca nu cumva cauza din care se intampla asta poate fi tratata.