| LoquitaSeMutaInViataReala a întrebat:

Am vreo cateva cosuri mari si urate pe nas si pe frunte. cum scap de ele, cu remedii naturiste?

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna
1)Remediu naturist
Intr.un paharut,stoarce putina lamaie,(o jumatate) si adauga f putina ceapa(Mirosul este dezgustator )si apoi tamponeaza.ti fata cu ce ai facut.
Dupa,din cealalta jumatate de lamaie,care ramane,stoarce pe un tampon din ala pentru fata sau pe putina vata,si adauga putin zahar. Tamponeaza.ti fata, si fa asta seara, dupa ce te.ai clatit de ingredientul cu ceapa si lamaie.
Chestia cu ceapa si asa, pe mine m.a scapat de cosuri, si putin de pistrui.
Dar la un moment dat n.am mai suportat si mi.am luat zineryt si nidoflor,imi place mult zinerytul, am scapat de cosuri definitiv, doar cand sunt la menstr, imi apar 2-3

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O mască cu acid salicilic, un tonic antiseptic, baton pentru coșuri și tinctură de propolis. Le aplici seara, pe tenul curat.
Pa, pa.

| mistikk a răspuns:

Zeama de lamaiewinking

| chibiusa a răspuns:

Spirteaza-le bine de tot, toata ziua stai pe capul lor cu spirtul. in niciun caz nu incerca sa le scoti sau sa le rupi ca vor aparea si mai multe.
seara poti sa-ti pui pasta de dinti si sa o lasi acolo pana dimineata.
astea au efectul de a le usca

| CoquineNoire a răspuns:

Masca cu argila e cea mai buna, poti sa iei sub forma de granule sau intrebi la farmacie.

| adriangabor92 a răspuns:

Aknesol

| Darkmind a răspuns:

La dispensare sau farmacii mai sunt medicii care prepara ei si merg eu unu asa am scapat de ele bafta.

| Cosmin162749 a răspuns:

Si eu am probleme cu cosurile de pe fata... de obicei ma dau cu o crema inainte de culcare pe toata fata dar cu multa crema iar dimineata ma spal pe fata si cu fata uda ma dau cu un gel exfoliant pentru piele si am scapat de multe cosuri dar mai am...a gelu ala ma scoate si punctele negre dartrebuie sa freci bine si putin cu unghiile iti zic cum se nu mesc cele doua:gelul:ELMIPLANT mai jos scrie SKIN CONTROL mai jos GEL EXFOLIANT ZILNIC mai jos elimina punctele negre iar crema:ERITROACLNOL amandoua poti sa te duci la medicu de familie si sa-ti dea o reteta sa nu le iei la pretu normal fundita?happy

| ioneluka21 a răspuns:

Eu am incercat cu miere de albine.

| marianadrea124 a răspuns:

Iti propun sa folosesti gerovital plant este impotriva agneelor il aplici de 2 ori pe zi (dimineata, seara) rezultatele for fi foarte bune happy