| NebunaaaaaaBlonda a întrebat:

Am zis sa-mi mai las putin parul sa respire si sa nu-l mai indrept vacanta asta. Daca il indrept doar o data pe saptamana e mai bine decat zilnic, nu?

Răspuns Câştigător
| Hessa13Bullet a răspuns:

Pai ar fi clinic indicat sa nu-l indrepti mai mult de o data maxiiiim 2 pe saptamana(zise fata care si-l intindea zilniclaughing )Dar daca totusi nu te poti abtine de la intins (ce bine ne sta noua, celor cu parcret cu parul drept!) foloseste o masca regeneratoare in caz ca nu-ti permiti un spary termo-protector.Sau foloseste Nivea Intense Repair (sampon-la mine a mers perfect)Funda? daca mai ai intrebari legate de intinsu parului sau coafare ask me : violet.ink13@yahoo.com

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doamne, zilnic? Mă mir că mai ai păr în cap. Măcar acum cu vacanţa când stai mai mult pe acasă (bănuiesc) nu-l mai chinuii, de preferat aplică şi o mască regenerantă. Iar în timpul şcolii, încearcă să reduci măcar la 2-3 zile. Ideal ar fi o singură dată după ce faci baie pe cap.

| Ciocolatăăă a răspuns:

Hei happy Cred ca e bine sa il lasi putin sa respire, cum ai spus tu. Eu mi-am indreptat parul la doua zile timp de 3 ani si jumatate. Crede-ma, acum ma chinui sa il insanatosesc. Nici eu nu eram multumita de cum imi statea natural, dar am descoperit ca se poate face usor din feon si perie. Totusi, daca vrei sa continui cu placa, foloseste si un tratament regenerator. big grin

| GreenSky a răspuns:

Bineinteles! ai putea sa profiti de vacanta si sa iti aplici si un tratament de regenerare!

| FadetoBlack a răspuns:

Mai bine deloc, doar îţi strici părul şi cu timpul vei avea de suportat consecinţele.
Îţi va cădea părul, va avea un aspect nasol... Neplăcut la vedere.
Ţi-o spun din propia experienţă...

| JustRoxanne a răspuns:

Daa, e mult mai bine asa.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Cu cat il indrepti mai rar cu atat mai bine, daca nu iti place deloc ondulat intinde-l cu placa la o temperatura cat mai scazuta si doar cand este nevoie sa iesi din casa sau la o intalnire la care vrei sa arati bine. happy

| gabi13579 a răspuns:

Normal ca e mai bine dar de preferat ar fi sa nu il indrepti deloc macar in vacanta, exceptie facand sarbatorile

| lady2in4black a răspuns:

Eu am parul cret si de regula de fiecare data il uscam cu feionul si peria, dupa aceea il intindeam cu placa. Iti dai seama ca era chin. Acum mi-am propus sa nu il mai intind deloc decat doar la ocazii speciale, si oricum este mai bine odata pe saptamana decat non-stop. App, anul asta se poarta parul ondulat

| DjFlood a răspuns:

Sincer da.mai bine o data pe saptamana decat zi de zi.pentru ca il omori daca il tot arzi.

| Poolea a răspuns:

Tu ce crezi?
Normal, oricum fetele arata mai bine cu parul ondulat. Parerea mea.