| Maralua23 a întrebat:

Bună! Sunt o "dependentă" de placa de întins părul. Nu o folosesc zilnic. cam o dată pe săptămână. Am o placă Remington Pearl de aproape 3 ani dar simt că nu își mai face treaba ca la început. Aș dori niște recomandări pentru o placă bună care să lase părul mătăsos. Să fie până în 500 de lei. Menționez că am părul cu fir gros, puțin aspru și dacă nu îl îndrept are extrem de mult volum.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AyEmPee a răspuns:

Buna! Nu cred ca tine neapărat de placa, ci mai degraba de produsele folosite pentru par. Cauta sampon si balsam cu keratina, un ulei sa rămână hidratat si o protectie termica. Ca protecție termica iti recomand syoss keratin, pentru mine a funcționat de minune. Acum cativa ani si eu aveam parul fin, matasos dupa ce foloseam placa, de cand am schimbat rutina si m-am si decolorat/vopsit, nu rezista drept mai mult de o zi. happy Inca un sfat ar fi sa nu folosesti placa mai mult de 160 de grade. Sper ca te am ajutat

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna. Si eu tind sa cred ca produsele pe care le folosesti sunt de vina.Pentru par gros cu fir aspru merge foarte bine clatirea finala dupa samponare in care folosesti putin otet de mere.