| Schnitzel a întrebat:

Anul asta am banchetul si as vrea sa port tocuri, doar ca mi-e cam frica pentru ca data trecuta cand am purtat [nu ortopedice, de 5-6 cm] m-au durut picioarele ingrozitor, luand in calcul ca a fost prima data cand am purtat tocuri cui si am stat incaltata toata ziua[din care vreo 5 ore am stat doar in picioare]. Inca o problema e ca dansez foarte mult la petreceri si vreau sa stiu daca nu o sa ma doara picioarele de la tocuri si dans dupa primele 15 minute. Ce imi recomandati? [va rog fara,, ia-ti balerini" ca e o ocazie speciala pentru mine si vreasu sa fiu eleganta]DAU FUNDITA SI VOTURI

Răspuns Câştigător
| Timmotey a răspuns:

Ia ti ceva cu toc dar nu mare oricum o sa te doara picioarele nu te vaita nu ii scoate din picioare ai mandrie si danseaza cat poti cat te tin picioarele si urmatoarea zii te odihnesti mult si gata trece dar nu iti lua toc inalt ca o sa te doara picioarele si mai tare ar fiibine sa mai porti tocuri dar nu inalte inainte de banchet ca sa te inveti cu ele big grin

2 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

De durut o sa te doara picioarele oricum. Ca sa te doara mai putin si sa te mai obisnuiesti mai mergi prin casa si fa exercitii de mers vreo 15 minute zilnic si o sa te obisnuiesti.

| vaa a răspuns:

Pai,ai spus ca prima data ai incercat tocuri cui.
Cui? sunt cele mai dificile!
De ce nu ai incercat un toc mai comod? tot 5-6 cm, dar platforma,sau toc mai patratos(asa aratalaughing ) sau cel mai comod, din punctul meu de vedere, caci nici eu nu ma dau in vant dupa tocuri toata ziua, tocul acela ca. un triunghi cu varful in jos.Intelegi thinking

Acestea sunt mult, mult mai comode.
Cumparati-le din timp si poarta-; e prin casa, ca sa te inveti cu ele, si ca sa vezi cam cat rezisti incaltata.

Bafta si have fun! la banchethee hee.
Fii regina noptii