| Maria_Anna_1995 a întrebat:

Apa oxigenata chiar decoloreaza parul? Cu argumentari, va rog!

20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De,e adevarat, iti decoloreaza parul obtinand o culoare urata plus de asta iti distrugi parul[am trait experienta asta]

| alexa007 a răspuns:

Am incercat eu, mi-am bagat o suvita in apa oxigenata si s-a facut blonda si chiar a tinut asa o perioada de timp

| Maria_Anna_1995 explică (pentru alexa007):

Dar iti face suvitele de un blond aprins sau asa sters?

Alte răspunsuri
| Raileanu_Miruna_Andreea_1977 a răspuns (pentru alexa007):

Si nu ți-a ars șuviță dupa ceva timp?

| tatiiianaa a răspuns:

Daa! eu sunt blonda si m-am dat cu apa oxigenata pe par si am stat la soare si acum sunt si mai blonda! succes!

| GasaiYuno a răspuns:

Da, decoloreaza parul dar incearca la parul de pe corp nu cel din cap, pentru ca poti avea surprize neplacute. Se foloseste la cel inestetic cum ar fi cel de pe maini sau de pe picioare etc. Atat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu am incercat acum 3 ani aceasta metoda,...e greu...cred ca pentru un rezultat vizibil iti trebuie luni, dar poti incerca COLOR OFF este un demachiant de par, decoloreaza fara sa arda, e incercat de mine, sun multumita de el! detalii pe danilamarina84@yahoo.com

| ℓσνє a răspuns:

Bunahappy.

In mod obisnuit pentru decolorarea parului se foloseste apa oxigenata, numita si peroxid hidrogenat, substanta cu proprietatea magica de deteriorare a firului de par.

O zi buna! [ Funda ]

| Biu009 a răspuns:

Eu am incercat sa imi decolorez parul cu apa oxigenata dar nu a functionat, depinde de concentratia de peroxid hidrogenat. Atunci mi-am cumparat decolorant. Decolorantul arde parul daca il folosesti de mai multe ori si subtiaza firul de par.

Alte răspunsuri
| McSergio91 a răspuns:

Mi-am delocolarat eu parul cu apa oxigenata si nu s-a cunoscut foarte tare. Ca sa obtii o culoare deschisa imediat, ar trebui sa ai o concentratie mare de PEROXID DE HIDROGEN, ceea ce in apa oxigenata nu e, este in proportie de 3 %. Ai grija ca apa oxigenata sa nu intre in contact cu ochii ca e grav, in plus iti arde si parul.

| Tania_Todea_1997 a răspuns:

Raspunsul pentru tine daca faci un tratament de o luna in fiecare saptamana un tratament cu ulei de ricin il amesteci cu o lingura de ulei de masline si il incalzesti foarte putin, il aplici, stai o jumatate de ora si dupa te speli cu sampon inainte de baie.
Dupa ce trece o luna ia o suvita din par pune-o in apa oxigenata si asteapta 10-15 minute e super OK, eu am incercat mi-a placut si in plus nu-ti cade parul, eu am facut tratamentul cu ulei de masline si nu s-a deteriorat :*

| Elyon001 a răspuns:

Da! Apa oxigenata decoloreaza parul...dar depinde si de natura parului.Eu m-am decolorat de 2 ori.Desi mi-a iesit o culoare frumusica...mi-a ars parul si nu iti recomand sa faci si tu la fel

| huawei a răspuns:

Mai chiar am auzit chestia asta dar nu incerca, ti-l va face galben acolo unde va atinge parul...nu am incercat, dar am mai auzit ca dupa 4-5 zile iti pica suvita sau parul atins cu apa oxigenata. funda?

| Marius7MadrYx a răspuns:

Da decoloreaza parul, dar trebuie facut un anumit procedeu pentru decolorare, trebuie sa te speli pe cap pentru a obtine culoarea blond tot capul sa te usuci cu un prosop si sa faci jumate apa rece jumate apa oxigenata si te dai pe par astepti 30-40 min si dupa te speli cu sampon si la sfarsit neaparat balsam ca sa nu-ti distrugi parul, daca vrei o culoare mai deschisa repeti acelasi procedeu, dar nu imediat ci cam dupa o saptamana