| KellyGreen a întrebat:

Aparatul de epilat doare mai rau decat benzile?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer aparatul, este mai la îndemână.
Depinte de fiecare ce a folosit înainte, doare indiferent că este ceară/aparat/benzi dacă a folosit lama înainte.
Pa, pa.

| TwixulDrept a răspuns:

Aparatul doare mai tare... Pentru ca el le smulge unul cate unul. Recomand benzile pentru inceput iar mai tarziu daca rezisti incearca si cu aparatul.

| Pisiquee a răspuns:

Buna! Aparatul de epital doare mai tare.Deoarece el smulge incet firele de par, ca si cum le-ar lua cu penseta.Benzile nu dor prea tare. Pisca putin cand le indepartezi.Dar roseata nu e la toata lumea. Poate trece dupa 2-3 ore sau maxim 2 zile.
xoxo ^^.

| Deiiu26 a răspuns:

Mai bine te epilezi cu benzi pentru ca este mai sanatos deoarece am auzit ca de la epilator poti face cancer de piele.

| Rockart a răspuns:

Bună! Benzile sunt mai dureroase.

| HolyPotato a răspuns:

Benzile sunt mai dureroase, dupa parerea mea

| Annalina99 a răspuns:

Te pisca putin dar doare mai putin ca benzile

| がさいゆの a răspuns:

Aparatul de epilat iti lasa zgarieturi iar benzile iti lasa uneori o roseata pe piele deci care crezi tu ca e mai dureros?

| puf1992 a răspuns:

Aparatul de doare la inceput. benzile nu sunt atat de dureroase...cu timpul cu benzile de obisnuiesti si nmi simit nimic. cu aparatul pisca

| SophieHoran a răspuns:

Depide la unceput doare tare cu aparatu, dar dupa mai multe folosiri nu o sa mai doara asa tare.deci eu zic sa te faci cu ceara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. e tocmai inverswinking

| AmaliaIonela a răspuns:

Daaa,cel putin mie asa mi se pare.