| dragutza0 a întrebat:

Fetelor! eu ma epilez cu bigu de2 ani (aproape)pot sa folosesc benzile de epilat cu ceara

ma doare?
ce sa fac
funda

Răspuns Câştigător
| LYLYshor25 a răspuns:

Iubita te doare si eu ma epilez cu bigu de vreo 3 luni si am folosit benzi depilatoare nu doare asa de raw daca ai parul scurt nu te doare aproape delocwinking

fundita?

5 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Da, poti sa incerci. pe mine nu prea ma doare, dar depinde acum se fiecare.

Succes!

| CataaaaLinaaa a răspuns:

Eu ma fac de cand am inceput ( 10 luni ) cu benzile depilatoare de la Farmec si a inceput sa nu ma mai doara, dar eu, inainte sa ma fac cu benzile ma fac cu crema depilatoare si asa mai scade durerea. Deabea simt cand ma fac! happy

| Ioana_9117 a răspuns:

Nu te doare decat foarte putin.e suportabila durerea.ti le recomandhappy

| ottovintila a răspuns:

Incearca un kit pentru epilat cu ceara de unica folosinta si vezi cum se raresc firele de par. Epilatoare cu ceara de unica folosinta sau traditionala sau epilatoare pentru epilarea definitiva acasa. Aparatura si consumabile gasesti la http://www.tpb.ro/

| ade_2014 a răspuns:

Pentru a te epila cu benzi de ceara rece iti recomand Veet. Sunt cele mai scumpe dar si cele mai bune asta doar daca sti sa le folosesti. Trebuie sa iti lasi parul sa creasca mult ca parul de pe mana ca sa poti sa-l smulgi; astfel nu va mai creste 4 saptamani. Dar te asigur ca fire de par vor mai ramane si nu vei fi multumita sa pierzi o zi intreaga depilandu-te, si sa pierzi bani atat de multi in loc sa-ti cumperi o crema depilatoare de la Farmec ieftina si buna care e mai blanda ca lama de ras si lasa pielea fina spre deosebire de lama de ras care nu are ce sa caute pe corpul unei femei. Sper ca te-am convins ca nici bigul nici benzile de ceara nu sunt de nota 10, bigul nici de 5, cat despre epilator n-am incercat dar am auzit ca doare din ce in ce mai mult ce te departezi de genunchi in sus. Crema depilatoare este cea mai buna. Poti incerca tot felul de benzi asa am facut eu.Este adevarat, parul nu iti va mai creste o luna dar trebuie sa ai nervii de otel ca sa incalzesti, sa dezlipesti, sa aplici si sa tragi banda de ceara de pe piele pentru cateva firicele de par care nu s-au smuls inainte. Sper ca ai avut rabdare sa citesti tot; iti spun din propia experienta.