| office1999 a întrebat:

Aproape am scapat de acnee si cosuri dar acum foarte multe puncte/pete rosii (unele mari, iar altele mai mici). Medicul dermatolog mi-a zis ca e ceva cu pigmentarea si mi-a zis ca pot scapa de aceste pete prin laser si apoi mi-a dat Skinoren. Alte remedii pentru a scapa de aceste semne si puncte?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Astfel de probleme am avut si eu si am reusit sa scap d ele in 2 saptamani. Am folosit un unguent bazat pe extract din miere manuka, care in ultima perioada a devenit foarte populara pentru astfel de probleme. Produsul se numea manuka extra dar acum este o versiune imbunatatita Manuskin Active.

| Ωmega a răspuns:

E posibil si ca pielea ta sa fie mai sensibile la razele solare, la emisiile ultraviolete ale acestor raze. In primul rand cand mai stai la soare, protejeaza-te cu o crema si incearca sa eviti expunerea prelungita la razele soarelui mai ales in orele pranzului. Cat despre dermatolog, incearca sa afli si parerea altui dermatolog. Daca si al doilea iti va spune la fel, atunci e clar ce ai de facut. Ori laser, ori continui tratamentul cu Skinoren. Succes si ai grija de pielea ta.