| допинг a întrebat:

Deci am si eu o problema (17 ani)... Am avut acnee timp de vreun 1 an si am luat si antibiotic si in acelasi timp foloseam si creme/geluri ca sa scap de acnee. Intr-un final am scapat de vreo 7 luni nu mai am acnee dar mi au ramas niste "semne" de la acnee, nu am cicatrici, am niste pete mai roz / mov / nu sunt tare observabile doar daca stai foarte aproape de mine. Exista ceva remedii de a scapa de petele alea? Am vorbit cu doctorul dermatolog si a zis ca prin peeling chimic as putea scapa de ele dar m-am gandit daca exista si alte optiuni thinking Dau funda, multesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alyyyyy2018 a răspuns:

In timp (cateva luni) nu o sa se mai vada petele alea. Doar daca o sa mai faci cosuri, atunci cele mai recente o sa se vada tot asa si in timp dispar.
Poti sa folosesti bicarbonat sa te speli pe fata, freci putin nu foarte tare, si sa lasi cateva minute, dupa care te clatesti cu apa calduta si apoi cu apa rece.

| допинг explică (pentru alyyyyy2018):

Mersi frumos, am sa incerc!