| Rosalline a întrebat:

Aproape toate colegele mele poarta sutien(la 14 ani), numai eu nu pentru ca mama nu ma lasa. Vreau sa stiu:e adev ca daca porti sutien ti se lasa sanii? sau ti se fac mai mari daca porti?

6 răspunsuri:
| Simona a răspuns:

Pfff.e ceva normal, explica-i mamei tale!

Si nu cred ca se lasa...din contra cred ca e invers!

:*

Succes!

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Daca nu porti sutien o sa ti se lase sani in jos si o sa arete urat dar daca porti de pe acum cand o sa ai sa zicem 20 de ani nu o sati trebuiasca sutien cand porti o rochie din cauza ca tis ridicati si sutienul te apara de lovituri adica daca cineva iti da un pumn nu o sa te doara asa tare ca atunci cand nu ai sutien

| Tinna22 a răspuns:

In general dca porti sutien cu bretea de l 14 ani ti se micsoreaza sanii si nope daca porti sutien fara burete e bine nu ti se va intampla nimicwinking

| johnyjohny a răspuns:

Nu stiu daca sunt potrivit sa raspund mai ales ca sunt baiat.
Am inteles ca daca porti sutien iti impiedica sanii din crestere nu e chiar bine sa porti mereu, poate doar la vreo ocazie mai speciala asteapta sa ma cresti putin.
Adevarat daca porti par mai mari dar nu ti se fac mai mari.

| caporalul a răspuns:

Ma is baiat insa dac pori sutien sanii par mai mari, si mai perfecti, dar nu cred ca ti se lasa sanii(sunt baiat nu ma prea pricep)

| aniela_2262 a răspuns:

Intradevar nu stiu de ce sa te grabesti sa porti sutien eu mi-as dori sa pot sa nu-l mai port insa ...se lasa sanii si se fac urati de la sutien si nu cresc deloc...