| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi bine daca s-ar introduce cordeluta (bentita) obligatorie la eleve, acolo unde exista si uniforme?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| missoriginal a răspuns:

Nu prea imi surade ideea... poate unora nu le sta bine cu bentita. Oricum, nu mai suntem pe vremea lui Ceausescu

| dragos9234 a răspuns:

Uniforma este neconstitutonala.
Nu poti fi obligat sa porti uniforma pentru ca parintii altor copii au votat sa se poarte uniforma.
Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ai o tinuta decenta.

| Rockerul23 a răspuns:

Pai,ideea cu uniformele mi se pare stupida.
Daca nu iti place?
Si pana la urma, conteaza cum gandesti nu cum te imbraci(sa te imbraci decent totusi).
Deci raspunsul meu e nu.

| Miza a răspuns:

NU! clar NU. doar pe fetele care stau toata ziua cu parul in ochi, ar trebui sa il prinda cu super glue laughing, si faza cu uniforma e stupida, adica daca vrea sa intre cineva in scoala, mare chestie sa ia o vesta si sa intre. si pana la urma conteaza ce ai in cap nu cum arati. nu zic sa vi nici cu jartiere si in boxeri da' nici cu bluza si cu pantalonii pana in gat... laughing, deci raspuns final : NU happy

| IgoToHellForThis a răspuns:

Wtf.rolling on the floor) si o sa trebuiasca sa spunem tovarasa invatatoare sau ce? COMUNISM

| xKathrinexD a răspuns:

Da. Imagineaza-ti uniforma ta formata din blugi, camasa alba, un hanorac/pulovver peste defacut, cizme si in final, ca sa se asorteze cu tinuta, o bentita alba cu sclipici sau fara.

| Pufulinna a răspuns:

Nu, parerea mea! Dupa ce ca ne pun profesorii sa venim cu uniforme sa mai si purtam bentite? dafuq

| Sweet_Sophie_1997 a răspuns:

Bentita laughing?! La noi la scoala nu se poarta nici macar uniformawinking oricum nu imi surade ideea.