| razadeluna a întrebat:

Ar fi o idee buna daca elevele nu ar mai avea voie la scoala cu bijuterii si machiaj (deloc vreau sa zic)?

5 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Nu! Fiecare fata are dreptul sa fie cocheta,sa arate bine indiferent de imprejurare.Pot sa isi puna o pereche de cercei care sa le scoata din anonimat,o bratara,un ceas,un lant,etc si sa se machieze(discret,ce-i drept!) cu putin rimel,fond de ten,blush, strugurel, etc.
Asta este parerea mea.

| auroraa a răspuns:

Mm.nu cred, eu cred ca unele fete se complexeaza din cauza modului in care arata fara machiaj, dar nici nu sunt pentru machiaj vulgar si excesiv la scoala, e bine asa cum e acum happy

| Dash a răspuns:

Daca ar fi o idee buna s-ar pune in aplicare...

| izaaa a răspuns:

Intr'un fel da! Macheajul strica fata si nu e deloc bun, poate doar pentru a masca niste cosuri sau cicatrici urate...dar unele fete folosesc prea mult machiaj si pot spune ca sunt chiar urate! Mie imi plac macheajurile subtile!
Cu bijuteriile nu am nimic. Sunt chiar dragute!

| andu_9113 a răspuns:

Nu.