| nebuna12121 a întrebat:

Hey, vreau sa stiu, si eu ceva! la scoala avem voie sa ne machiem, adica, nu machiaj, doar asa putin/.

5 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Mie si colegelor mele ni s-a permis in clasa aVIII-a,diriginta fiind de religie(nu se machiaza DELOC)am rams surprinsa ca ne-a dat voie.
Aveam niste colege care veneau cu cel mai aprins ruj,asta nu mi se pare tocmai "okay", eu prefer un anticearcan, fond de ten, blush, mascara si putin gloss.

| Alyra a răspuns:

Scrie în regulamentul şcolii dacă nu ai voie.
Nu cred că interzice cineva machiajul ăla care abia se observă totuşi. happy
Sau depinde în ce clasă eşti.

| Furculingură a răspuns:

Depinde de diriginte, dar în mod normal nu ai voie. Nu e adecvat.

| Musique a răspuns:

Depinde de școală/diriginte.

| Kasia a răspuns:

Depinde de politica fiecarei scoli.La mine e voie.Toata lumea se machiaza cum vrea...de la cel mai strident ruj rosu la cei mai conturati smokey eyes.