| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui machiajul si orice cosmetice folosite de eleve sa fie interzise in scoala? FUNDITA

10 răspunsuri:
| Katy20Kaithleen a răspuns:

Ce intrebare penibila. Sa fii comunist sa facia sa ceva rolling eyes. Sa se interzica sa se machieza foarte tare,dar daca e discret, ce grija are "scoala"? Si la urma urmei, conteaza sa inveti, ca asta e necesar. Nu cum arati, ci ceea ce ai in cap. O zi buna!

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Ce intrebare penibila. Sa fii comunist sa faci asa ceva rolling eyes. Sa se interzica sa se machieza foarte tare,dar daca e discret, ce grija are "scoala"? Si la urma urmei, conteaza sa inveti, ca asta e necesar. Nu cum arati, ci ceea ce ai in cap. O zi buna!

| AnnaAnnne a răspuns:

Nu,dar nici elevele sa nu exagereze cu ele.Ce este folosit cu masura nu strica.Gandeste.te cum ti s.ar parea daca ar intra o colega de.a ta in clasa cu jumatate de par albastru jumatate roz, fardata si pudrata pana in gat si cu hainele rupte.Nu tin cu uniformele(in nici un caz), dar nici cu astfel de pers cum am descris mai sus.Revenind la subiect nu machiajul nu ar trebui interzis in scolihappy. Sper ca te.am ajutat.O seara placuta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ar trebui sa le interzica si purtarea sutienului si chilotiilor tanga, in fond la ce naiba le trebuie lor ca o sa aiba destul timp sa poarte machiaj si chiloti tanga la 50-60 de ani.
Daca nu te bucuri de viata cat esti adolescent si porti ce te reprezinta, ce exprima viata, adica culoarea ce o sa mai faci la batranete? O sa te apuci sa te dai cu fond de ten si o sa porti rochii mini :-s?
Nu degeaba e vorba aia " Toate la timpul lor ".

| melittlelioness a răspuns:

Mi s.ar parea mai mult decat penibil.

| Deyush08 a răspuns:

Machiajul ar trebui interzis pentru pitipoance, alea se machiaza in ultimu hal, zici ca si-au bagat fata in machiaj straight face dar pentru cele care se machiaza discret, natural, nu!

| pnker a răspuns:

E dreptul fiecaruia sa isi intretina aspectul dupa bunul plac. Inteleg sa fie interzise machiajele stridente, dar toate cosmeticele e absurd...

| yocata10 a răspuns:

Dar pot sa reziste elevele?! laughing atunci chiar ca chiulesc de-a binelea laughing

| Delly2000 a răspuns:

Nu. Cosmeteticele nu's interzise, nici n-au cum. Dar machijul nu-i interzis daca nu-i drastic sau tare, dar daca este finut si delicat na-re nici o treaba. happy

| Delly2000 a răspuns:

Nu. cosmeticele nu-s interzise dar machiajul drastic si tare s-ar putea ca da la unele scoli, dar un machiaj finut si delicat e numai bun