| Mayy a întrebat:

As avea doua intrebari.

1. Emulsia pentru plaja se poate aplica si pe faţă?

2.Mi-am luat anul trecut in vara o emulsie de plaja dar nu am folosit nici jumatate din ea si am deschis-o de vreo 2-3 ori(expira in 2013). Acum stiu ca se foloseste 12 luni de la deschidere. Dar a fost destul de scumpa si as vrea sa o folosesc inca, Oare mai are efect sau dupa acele 12 luni nu mai e buna de nimic?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Conteaza mai putin efectul daca au trecut 12 luni de la deschidere. Problema e ca iti poate provoca alergie, urticarie, sa te umpli de bubite de la crema expirata. Nu te juca cu termenul de valabilitate al cremelor cosmetice, pentru ca risti sa ramai cu semne toata viata.

| Mayy explică (pentru ardnaxur1961):

DEci desi expira doar in 2013, dar au trecut cele 12 luni de la deschidere -sa nu o mai folosesc?

Răspuns utilizator avertizat
| yogril1 a răspuns:

1. Nu se aplica pe fata.
2.O mai puteai folosi doar daca nu o deschideai.P.S. data viitoare nu o mai lua asa scumpa