| 4l3xander a întrebat:

Salutare am o intrebare > anul trecut prin iulie mi-am cumparat o lotiune de soare Nivea si mi-a ramas destul de mult si as dorii s'o folosesc si anul asta dar problema e ca pe ambalaj nu scrie termen de valabilitate, cand expira..etc oare o mai fi buna sa o folosesc dupa un an?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Nu, nu mai e buna, daca ai desfacut-o in urma cu 1 an. E o lotiune uleioasa si uleiul a rancezit cu siguranta intre timp.