| S†®£p§¦L§ a întrebat:

As avea si eu o intrebare.[big grin]...eu am 13 ani si ma cam enerveaza parul de pe maini...[angry]. e cam des si se vede cam urat...[crying]...credeti ca e necesar sa ma epilez pe maini?[batting eyelashes]...[raspuns rapid]

Răspuns Câştigător
| Puiutz a răspuns:

Ceao cosminutza:*. nu. nu-l epila deoarece dupa putina vreme va creste la loc. dar va fi si mai multstraight face. eu zic sa-l lasi deocamdatahappy. nu e chiar atat de grav.

Pupici:*.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu l-as lasa in pace deocamdata. O sa-ti creasca mai des daca te epilezi si inplus vei avea mereu o grija: sa te epilezi. Sincer, e o pierdere prea mare de timp.

| Puiutz a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajutabig grin
:*:*.

| pam_pam a răspuns:

Eu ma fac pe maini. Si ma simt mai sigura pe mine, nu mai trag de manecile bluzei in jos ca o disperata. Cand am timp, ma fac cu ceara. Sau cu epilatorul. Totusi e mult mai lejer la salon. N-o sa rada nimeni de tine, sunt tot felul de fete care de fac CHIAR peste TOT, deci sa nu-ti fie rusine.

| Aries90 a răspuns:

Si eu par pe maini, si e saten, deci se vede. Si e destul de mult... Dar nu rade nimeni de mine, nu mi se pare ceva anormal. Si de ce sa te epilezi, dupa aia tot trebuie sa repetsi experientsa... Si iti iei o grija`n plus. thinking

| ForeignO a răspuns:

Oh, ma confrunt cu aceiasi problema (si am 12 ani laughing dar eu, eu am agravat-ocrying. M-am epilat cu bicul pe picioare crying(Parul meu este negru .si se vede foarte urat... m-am epilat pana si pe dosul palmelor(adica nu in palma, in zona unde ii pui inelele la deget numai ca mai jos ) Si acum se vede groaznic!

Dar, cand imi voi cumpara epilator sau crema depilatoare am sa imi depilez parul! Dar acum sunt prea mica!happy

Te pupacesc! Mult succes

P. S Eu cand fac sportul si cand il facem in sala, port pantalon scurt. .si ma epilez din nou cu bicul ca sa nu se vada happybatting eyelashes

| raza-de-soare a răspuns:

Sincer...eu as zice sa nu...deoarece eu as fi vrut sa ma epilez pe maini, dar nu am facut-o pentru. ca m-am gandit la consecinte: ca ar trebui sa ma rad o data la cateva zile ...si sincer nu prea am chef...as fi facut-o doar o data la vreo 2 saptamanilaughing
mai bine nuh. ...si eu sunt jenata dar mai suport ceva timpbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca o sa creasca mai mare.

| monika_9877 a răspuns:

Nu epila deoarece dupa putina vreme va creste la loc

| opriskati a răspuns:

Categoric DA! Eu am 40 de ani din care vreo 20 m-am jenat pentru parul de pe maini... Apoi de vreo 3 ani il epilez, exact ca pe cel de pe picioare sau cel din axila... Acum e OK