| Consumptive a întrebat:

As dori sa gasesc un sampon fara ammonium laureth/ lauryl sulfate, sodium laureth/ lauryl sulfate...stiu ca majoritatea au aceste ingrediente, dar totusi sper ca cineva tot a gasit un sampon care sa nu le contina.
Funda+vot!

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu există aşa ceva, decât dacă te speli cu bicarbonat de sodiu!
Orice şampon care face spumă conţine sodă şi toate celelalte ingrediente!
Tot ce poţi să găseşti este un şampon fără parabeni, silicon şi cu f puţin alcool.dar nici asta nu e sigur 100%
Singura soluţie în care şamponul să nu conţină ce spui tu, este cel făcut în casa http://www.super-parinti.com/t546-sampon-facut-in-casa

Răspuns utilizator avertizat
| Undal a răspuns:

Incearca de la Lush, sau pe elemental.ro