| simonafrumoasa a întrebat:

SOS! SOS! sunt foarte disperata. va rog ajutati-ma. mi-am cumparat astazi un sampon de la marca corona dintr-un magazin carrefour. pe el scrie sampon reflexe stralucitoare cu extract de henna. nu l-am gasit nici unde pe internet. ma rog am postat aceasta intrebare deoarece vreau sa va intreb cum o sa arate i final parul meu. pe spatele lui scrie asa :
"sampon pentru reflexe stralucitoare cu extract de henna.
extractul din frunze de henna intareste firl de par dandu-i in acelasi timp stralucire si discrete reflexe armii in mod gradat dupa 3-4 utilizari.
samponul se aplica pe parul ud masand usor apoi se limpezeste.
ingrediente :
sodium laureth sulfate, alchil betaine, henna extract/ pfopylene glycol, poliquaternium -7, cocamide DEA, PEG/PPG-20/6 dimethicone, tetrasodim EDTA, diazolidiny lurea, methylparaben, proylparaben / propylene glycol, france (parfum) " na si eu v-as ruga frumos sa imi scrieti daca imi inchide sau daca imi deschide parul habar nu am. va rog frumos sa ma ajutati. promit funda nu fiti indiferenti. va pup pa!

Răspuns Câştigător
| Fina a răspuns:

Pai daca este castaniu il va deschide putin si suvitele blonde le va inchide putin. Fundita? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| CartofulFred a răspuns:

Deoarece mesajul tau este extrem de urgent(m-am prins de asta din cele 2 sos-uri cu majuscule de la inceput), am decis sa iti raspund negresit la aceasta intrebare. Dupa cunostintele mele(tata este chimist), stiu ca methylparaben da dependenta si ca tetrasodim EDTA in reactie cu pfopylene glycol provoaca descoamare scalpului si pilozitate excesiva in zona esofago-faringiala. Nu sunt foarte sigura, dar cred ca PEG/PPG-20/6 dimethicone poate provoca intoleranta la lactoza pe viata. Cat despre diazolidiny lurea, este mai bine sa nu stii ce poate face. In concluzie, iti recomand cu sinceritate sa te gandesti de 2 ori inainte sa folosesti acest sampon.winking

| Fina a răspuns:

Pai rau nu are ce sa iti faca pentru ca e natural. Incearca-l cu incredere pentru ca acest sampon e pentru. toate tipurile de par.

| simonafrumoasa explică (pentru Fina):

Da il inchide sau il deschide? pe mine asta ma intereseaza.

| Fina a răspuns (pentru simonafrumoasa):

Pai depinde de culoarea parului tau. Daca ai parul deschis il inchide si daca ai parul inchi ti-l deschide.

| simonafrumoasa explică (pentru Fina):

Este castaniu si pe dea locuri blond

| Fina a răspuns (pentru simonafrumoasa):

Pai daca este castaniu il va deschide putin si suvitele blonde le va inchide putin. Fundita? puppy dog eyes