| lays a întrebat:

de ceva timp caut un sampon fara SLS(Sodium Laureth Sulfate)dar absolut toate contin aceasta substanta care agreseaza parul.stiti voi vreun sampon fara sls?

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Sampoanele Bio cele organice sunt fara sls trebuie sa fie la farmaciile naturiste sau la plafar.

| stefan1973 a răspuns:

Da. Este un sampon si o pasta de dinti care nu contin SLS, la Forever Living.

| stefan1973 a răspuns:

La Forever Living

| Sun_Violet_1989 a răspuns:

Vivanatura face sampon fara SLS sau derivati, iar sampoanele de la Alverde (la dm) au Sodium-Coco-Sulfate, un inlocuitor destul de ok, luand in considerare ca nemtii isi iau standardele in serios. Mai ai si cele de la dr.organic, in sensiblu.