| PrecioussGirl a întrebat:

As dori sa imi spuneti o masca de par cu ulei de ricin. Am incercat una cu galbenus de ou, lamaie si ulei de ricin insa nu avea un miros tocmai placut. Am parul mai gras. Acum cativa ani il aveam foarte des si frumos insa cred eu ca din cauza faptului ca l-am intins cu placa sa rarit iar acum am renuntat la ea (doar la o ocazie ceva o folosesc) dar parul tot nu este ca inainte. Vreau neaparat sa contina ulei de ricin deoarece sunt tunsa bob lung si vreau sa imi creasca.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! uleiul de ricin si cel de masline sunt produsele naturale care fac bine si ajuta podoaba capilara, si eu folosesc aceste uleiuri si crede-ma ca nu am parul uleios si e destul de lung parul(aproximativ 1m) fac masca din galbenus de ou+ulei masline si fac ca o maioneza si aplic pe par, stau cu o folie in cap cca 3-4 ore, apoi ma spal normal..reteaza-ti varfurile o data pe luna cineva care are mana usoara.
O zi frumoasa sa aihappy

| PrecioussGirl explică (pentru caramela):

Din cauza oului masca nu are un miros urat? sad

| caramela a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Nu..iti zic cu siguranta.

| PrecioussGirl explică (pentru caramela):

Nu stiu de ce la mine a avut un miros deloc placut... am stat vreo 2 ore cu masca.

| caramela a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Poate era oul stricathee hee

| PrecioussGirl explică (pentru caramela):

X_x

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe luna.

| Ankutzykaaa a răspuns:

Ulei de ricin cu solutie de vitamina A uleioasa. Se pun in aceleasi cantitati, se maseaza baza(radacina) circa 5 10 min. Stai cu masca cam o jumatate de ora o ora si te speli cu sampon. Pt rezultate mai bune foloseste un sampon de la plafar pentru ca are mai putini acizi. In ultima apa de limpezire, stoarce o jum de lamaie (ca sa nu mai ai parul gras)... E foarte bun acest tratament, la mine a dat rezultate. Sper k ti-am fost de ajutor happy

| Pauulix a răspuns:

Sunt in exact aceeasi situatie ca si tine. am folosit aceleasi combinatii pentru masca. tocmai imi usuc parul si miroase groazniiiiic. si nu prea cred ca era stricat oul pff:-s