| anonim_4396 a întrebat:

As putea sa-mi pun aparat dentar mobil la 15 ani? Pe care sa-l port doar seara...va avea efect? nu am dintii foarte strambi, dar se cunoaste destul de binecrying

9 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Eu cred ca va avea efect. Si eu am avut si il purtam doar seara pentru ca ziua nu puteam manca cu el. Dar nu il mai port deoarece mi-a facut rani...

| allleeeee a răspuns:

Ai putea sa te duci la dentist si o sa iti spuna el daca are efect.

| criss:) a răspuns:

Parca pana la 16 ani mai poti sa porti mobil... dupa fix, o sa aiba efect, normal

| GiuliaTamas a răspuns:

Eu am 12 ani si port aparat de noapte si nu am nimic straight face

| BlackButterfly a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine daca porti aparat dentar fix. La urma urmei si cea care prezinta meteo pe acasa tv are si nu rade nimeni de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, categoric, am sa ma duc...saddar vroiam si eu un sfat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc frumos kiss. Nu mi-as pune fix, ca totusi e inestetic si nu vreau sa rada lumea de mine ca o domnisoara deja, poarta aparat dentar. Mie mi se pare o prostie o astfel de gandire, dar din pacate, asa gabdesc uniistraight face. Multumesc inca o data kiss >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar si daca iti pui fix. nu are de ce sa-ti fie rusine. pentru ca in unele. tari cum ar fi spania. adolescentii de acolo is pun. aparate denatre desii nu au dintii strambii. pentru ca e la moda.

| kriss18 a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze ce zice lumea:*
Eu am 15 ani si port aparat dentar fix de 2 ani si pot spune ca se vad diferente enorme.eu zic sa te duci la un control la ortodont, si o sa-ti spuna el ce aparat ti se poriveste pentru tipul tau de problema:*
Bafta. >big grin