| MangoGirl a întrebat:

Hi.Eu vreau sa-mi pun aparat dentar(din acela mobil) doar in parte de sus.Nu vreau sa il port nicaieri.doar seara cand dorm.Tot ce am de indreptat sunt dintii din fata.in rest ii am okbig grinCredeti ca ar avea efect...si cam cat timp ar trebui sa-l tin in somn? mersi anticipat

2 răspunsuri:
| hgfdsa a răspuns:

Hei.Si eu port aparat mobil, si sus si jos, doar ca depinde si varsta pe care o ai.Pana la 15 ani poti purta mobil, dar dupa acea varsta iti trebuie fix.eu mai am un an timp sa imi modific dantura.mergi la un stomatolog si el va decide ce este mai bine pentru tine.Si da, chiar are efect, eu il port din cls 1-a2a si mi s-au indreptat ffff.bine.Dar trebuie sa-l porti constant, in fiecare noapte, cat dormi.

| PikaRawrr a răspuns:

Pai eu am avut. Il tineam cam de la 7 seara pana la 8-8:30...nu seara deoarece e posibil sa te ineci cu el.
Deci tinel de la 7 pana la 8winking