| andrada005 a întrebat:

As vrea o noua tunsoare emo... dar nu stiu ce mi-ar sta bine.am fata ovala...nu vreau ceva chiar strident pentru ca st cu profii care fac fite... daca aveti sugestii astept...si multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este un catalog cu tunsori emo... vezi aici:
http://extrememakeup.blogspot.com/......-2009.html
Am o singura sugestie sa-ti fac - incearca sa nu iti faci o tunsoare care sa-ti acopere ochii. Pe cat posibil omul trebuie sa vada bine, cu amandoi ochii. Iti spun asta, pentru ca eu, desi n-am par in ochi, am glaucom si se poate intampla sa nu mai vad intr-o zi. Ai grija de cum de tunzi, ochii iti sunt lumina sufletului... Nu vreau sa te mai bat la cap. Sunt convinsa ca deja m-ai catalogat...

29 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Of...Andrada.iar faza cu emo? ...Nu mai pot... te rog din suflet explica-mi, de ce vrei sa te tunzi in stilul asta, din ratiuni estetice sau nu?

| Poison_9734 a răspuns:

Acum 3 luni m-am tuns sh mi-a crescut putin parul il am pana la umeri

dar vreau cand imi va creste mai mult sa ma tund emo stil breton nu forte lung dar nici scrurt parul lung
sh filata...
:X
crd ca va merge
http://yodaniela98.hi5.com
dabea astept sa'mi creask parul:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite Andrada...si eu sunt in aceeasi situatie... vreau o tunsoare emo... dar sa nu se prea vada... vreau o tunsoare mai cuminte...Nu stiu ce sa fac...pentru ca odata ce mi-am facut-o trebuie sa astept mult sa-mi creasca inapoi parulsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! E simplu. Duceti-va la frizerie/coafor/salon de preferat la salon.(fiacare dupa posibilitati desigur...) si spune-i sa-ti fileze parul la spate mult mult ca sa il poti tapa, dar sa nu iti faca ciuf ca sa demodat de tot tunsoarea aia, si ii poti spune sa-ti faca un breton pe o`parte sau drept dar nu castronhee hee intelegi tu big grin ...pe o parte, zimtat...Sau in cazul in care vrei mai mult... Poti sa te tunzi filat...parul la spate sa para scurt...si sa-ti lasi doua suvite de par ca drept codite in parti venite de la ceafa... Sper ca acum ai ideihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o scumpa daca te faci cu fraza emo da profii si parintii nu prea accepta.Am patit si eu la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o ratata daca te tunzi emo...esti copila ce sa spun..cand o sa ajungi pe l 23 ani o sa realizezi ce e viata..pana atunci ia`te si u cu copii la moda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda ceva nu prea strident asa cum iti doresti... si in acelasi timp ceva care sa se asorteze cu tenul tau... daca ai avea parul lung ceva filat cu tepi sus... iar daca ai avea par scurt ceva in stil funky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui te gandeti cum ti-ar sta tie bine, si sa nu vina peste ochii de ce nu ti-l faci filat si sa il ai si lung sau ai putea cauta pe internet tunsori noi emo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa profesorii o sa s obisnuiasca cu ideea iti prinzi bretonul la ore si gata... daca ai parul lung fileazal putin intindel cu placa si tapeazal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fate maica cu parul in ochii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie chiar imi place cum se tund pruncii astea (emo)imi place si chiar si eu sunt ca ei...adica freza...eu zic sa nu te tunzi cher vulgar ca nu sta bine. tear sta cu parul lung si sa nu ai breton :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Andrada! Ar fi o solutie, si eu am avut aceeasi problema.Iti poti pastra lungimea parului(evident tunse varfurile tocite), apoi iti poti face pe deasupra niste scari, in crestet un mot din acela ciufulit(specific celor emo) si bretonul intr-o parte. Poti incerca si niste suvite colorate in vacante sau in timpul liber(cu spray daca nu poti cu vopsea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa ma tund emo, dar nu stiu ce sa fac daca imi sta urat? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o frizura ceva mai bufanta daca pot sa zic asa nu stiu si eu tot asta caut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fata cam ascutita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...noop te mai subestima ca sh yoo am fata ovala.sh arat groaznikcrying si nu prea am volum la par...sh ast sh yoo un raspunshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o tunsoare bob asimerica si cifulita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti **** in cap fa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa daaa... si eu sunt in aceeashi stuatie...
chiar nu stiu cum sa ma tund...
as vrea bretonu sa fie curbat dar mai lung sa-l pot da pe o parte si pe partea dreapa sa ma fuk cu shuvite lipite pe fata adica tepii daiia uithe ca te pozate ajuta poza asta... http://spongebob-pudgy.hi5.com/......otoUser.do

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Help me!
Vreau si eu sa ma tund stil Emo.am fata rotunda. ochi albastri si un nasuc cam proeminent(dar nu exagerat!)si vreau sa nu se observe nasucul. puteti sa imi recomadatsi ceva?:X:X
Multumesc!:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine de ati face o tunsoare de EMO este chiar sati-o faca un emo eu asa asi face te puphappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf si eu vreau sa ma frizez emo dar nu stiu cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa ti faci doar 2 3 suvite mov sau rosii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti face o tunsoare emo, dar fara sa iti vopsesti parul, asa nu vei parea extravaganta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti va sta bine. deoarece pe fetele ovale orice tunsoare [emo] se vede bine.;). Uita-te pe aici poate te inspira ceva;). http://www.lyla.ro/tunsori/showArticol.php?articol=Tunsori-emo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ar sta bine cu un breton pe o parte si suvite rosii pe parul tau negru asa cum sunt si eu dar eu am parul mai lung