| aannoonniimm098 a întrebat:

As vrea sa am degete subtirii si unghii aranjate, si ce ar fi mai bine sa imi pun unghii cu gel sau false? as vrea sa scap de punctele negre si cosurile de pe fata si sani, si soldurile sa le am mai mici ( exercitii ), grasimea de sub brat, gusa, vergeturi celulita dau funda ( tratamente in casa )

5 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

Da. Si eu vreau un unicorn. straight face Du'te la salon pentru unghii si la sala pentru exercitii si la nutritionist pentru o dieta. Ca degeaba faci tu 2 flotari si 3 genuflectiuni in casa daca peurma bagi cartofi prajiti si shaorma in tine la greu. happy

| Azazea a răspuns:

Cam multe probleme @_@
poate exagerezi tu si ai nevoie doar de un psihologwinking

| SaschaM a răspuns:

Unghiile mele complet naturale: https://www.facebook.com/....../photo.php
Urmeaza-mi sfaturile din articolul asta http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html si iti vei putea creste unghiile tale cat de lungi vrei! N-ai nevoie de unghii false :)

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Despre unghii ar fi mai bine sa le dai cu gel,nu unghii false deoarece sunt asa,artificiale cum sa zic,nu e frumos,despre cosuri nu trebuie de mancat prostii precut ciocolata,cipsuri,sa te speli in fiecare seara sa nu te speli cu sapun ci cu un fel de sapun de spalat fata su dupa sa te mai dai cu ceva de cosuri pe fata dupa ce te speli(astea le gasesti tu la farmacii,cauti tu) si de slabit,nu trebuie sa mananci seara,tot asa,fara cipsuri,prostii din astea, sa faci jogging, flotari, abdomene, exercitii din astea da sa le faci in fiecare zi si des happy

| Nobody35 a răspuns:

Daca iti faci unghiile cu gel, rezistenta acestora scade treptat, iar cele false sunt inestetice. Du-te la o manichiurista sa iti ingrijeasca unghiile, o sa iti zica ea cum sa le mentii frumoase. Daca vrei sa le ingrijesti acasa, poti incalzi putin ulei de masline si il pui intr-un bol, tinand unghiile inauntru pentru 5-10 minute. Poti face la fel si cu zeama de lamaie.

Pentru punctele negre poti face un tratament cu aburi sau sa mergi la salon sa rezolvi acolo problema. Pentru cosuri exista o gama foarte variata de creme, ai de unde alege. Vezi sa fie potrivite pentru tipul tenului tau si, eventual, sa folosesti si o crema hidratanta.

Fa cat mai mult sport, bea multe lichide, odihneste-te suficient.

Ai grija de tine! happy