| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa devin fotomodel ))) si am gasit o agentie in cluj care cica au un tarif de 450 ron si nu stiu ce sa fac sa ma bag sau nu. mi-e frica sa nu iau teapa. daca stie cineva ceva despre astfel de agentii?

3 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Sunt si agentii serioase si neserioase happy Tariful acela e de fapt o taxa pentru a-ti face un album cu poze profesioniste si pentru a incheia contracte pentru diferite defilari.
Am o colega de an care tot asa a pornit si acum are prezentari in toata lumea, a castigat ceva miss model romania etc...
Oricum, nu stiu daca agentia al carui nume nu l-ai dat e sau nu serioasa big grin

| Aries90 a răspuns:

Mai bine nu, daca de la inceput iti cer bani. Eu am participat la asa ceva acum vreo 2 ani, dar la inceput erau cursuri de make`up, design, catwalk etc iar apoi, daca te pasiona si te descurcai foarte bine, ajungeai mai departe, unde totusi trebuia sa si platesti o excursie, un curs mai avansat. Dar apoi, daca primeai o oferta, redeveneau gratuite. Ramanea la alegerea ta, dar totusi pare suspect...

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Pierzi banilaughing si eu m-am inscrislaughing am pierdut si bani si au ramas sa ma sunehee hee oh go on sfatul meu nu te duce:*:*