| Anonima_4798 a întrebat:

As vrea sa imi fac suvite sau tot parul cu nuantator, stiti ce culoare mi s-ar potrivi, daca am parul saten inchis, de unde as putea sa iau si cat ar costa? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Pe o baza saten sunt mai potrivite suvitele blonde foarte deschise sau cu doua tonuri mai deschise decat culoarea naturala. Daca optezi pentru blond mai deschis, parul se poate sensibiliza in urma procesului de decolorare si o sa ai nevoie de produse hidratante pentru a-l trata.

Daca optezi pentru suvitele naturale, acestea se pot face doar din vopsea, iar parul nu isi va schimba textura atat de mult. Pentru rezultate excelente recomand, totusi, sa mergi la un salon pentru ca este un procedeu mai complicat, mai greu de obtinut acasa. Alegerea suvitelor sau a meselor este cea mai importanta, iar un specialist stie mai bine acest lucru decat prietena, sora sau mama ta. happy Succes!

In speranta ca ti-am putut fi de folos, Malvina

| alice_5598 a răspuns:

Paaaai...ai putea sa iti iei un nuantator negru albastrui. dar ma indoiesc ca s-ar prinde pe parul tau saten. Daca vrei suvite blonde.este la avon un fel de decolorant.si te-ai putea face cu el.

| judgement a răspuns:

Cea mai potrivita culoare este cea naturala, la ce vrei sa iti strici frumusete de par saten? vrei sa arati ca o sorcova? vrei sa plangi mai tarziu, si sa pui pe aici intrebari despre leacuri babesti impotriva parului mancat si distrus, din senin?

Vrei sa iesi in evidenta? incearca ceva natural, sari din tipar prin a fi tu, nu incerca sa pari ce nu esti... cele mai frumoase fete sunt cele naturale.

| AncaTeo a răspuns:

Daca vrei sa te vopsesti, chiar si cu nuantator, daca ai parul brunet brunet precum o prietena da-a mea, trebuie sa te decolorezi in locurile in care vrei sa-ti faci sufite, altfel nici o vopsea, sau nuantator nu va prinde indiferent de culoare.

P. S: daca vrei nuantator, ai mare grige ce iei deoarece unele nu tin mai mult de 4 saptamana.
Tinand cont ca e vara, te poti vopsi in sufite, se decoloreaza pana incepe scoala in toamna.

Succes! happy

| Anonima_4798 explică:

Dar nu vreau sa-mi fac suvite cu vopsea, vreau cu nuantator!