| mdia13 a întrebat:

As vrea sa-mi fac suvite dar nu stiu ce culoare...Am parul lung si cret, si ochii albastri.

7 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Ti-ai putea vopsii parul negru-albastrui, si/sau sa iti intinzi bine de tot parul la coafor si sa te vopsesti brunet deschis cu suvite blonde sau invers.La parul intins arata mai bine parul vopsit. Dar mai bine intreabati coafeza ea va stii cel mai bine, iti va vopsit parul dupa fata.Sunt sigura ca vei arata super, sper ca ti-am fost de folos.Succes si Sarbatori Fericite happy

| Melody a răspuns:

Doua nuante mai inchise/deschise in functie de culoare parului tau, care n-ai binevoit sa ne-o zici.

| Carmen a răspuns:

Incearca niste suvite blonde.

| biiiabyby a răspuns:

Stii ce-mi place? laughing Ca nu ne zici culoarea parului tau. De exemplu eu iti zic ca-mi plac suviotele blonde, da' tu daca esti blonda nu are nici un farmec...In orice caz, am vazut ca se poarta suvitele roz, mov, violet etc.

| dede_7766 a răspuns:

Acesta nu poate fi un sfat e chiar o obligateie ( si eu sunt blonda cu ochi albstri si par ondulat- da eu il intind big grin ) fa-ti suvite blond-silver adica blond argintiu nu galben si bronzeza-te unpic

P. S o sa fii suuuper - suvitele sa fie subtiri

sper ca te-am ajutat :*

| BrD a răspuns:

Fa'ti suvite scurte si drepte...

La naiba, daca iti zic sa iti faci suvite roscate, si tu esti deja roscata?

Fi mai atenta cum formulez intrebarile!

P. S. Nu cred ca ti'ar sta bine cu suvite happy decat daca ar fi ceva mai extravagant. Sa nu ma intelegi grsit, dar nu prea merg suvite la parul cret.
Succes!

| Ioanaa1796 a răspuns:

Salutaree`...big grin...suvite? poti sa iti faci` dar eu iti spun ca nu mai sunt la moda`. Lasa`ti parul sa fie natural, ca, cand o sa fii mai batrana o sa regreti chestia asta.
P. S.:nu mai sunt la moda suvitele
P. P. S. daca te vopsesti, fa`ti tot parul