| StayPositive a întrebat:

As vrea sa-mi fac un pierce in ureche in partea de sus(in cartilaj). Doare rau? In cat timp trece durerea si cand pot incepe sa-mi pun cercei normali acolo?

5 răspunsuri:
| Akuryo a răspuns:

Depinde de organism, eu una nu suport pierce-urile acolo, desi am avut prin limba si buze, acum le-am lasat deoparte ca nu mai au farmeclaughing in cartilaj doare pentru ca este zgarci acolo si cercei normali poti purta cam dupa o luna, dar la inceput trebuie sa pui argint sau aur ca sa nu se infecteze thinking

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Nu doare asa rau, este suportabil.acum depinde cum percepi durerea. poti purta cercei normali dupa aproximativ 4 saptamani.iti recomand sa dezinfectezi zona zilnic si sa folosesti cercei din aur sau argint pentru prevenirea infectiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De durut doare, rau nu chiar.
Dar depinde si cine iti face.
Eu am avut norocu sa dau peste una, vai de mama ei, care nu mi-a facut unde trebuia gaura si mi s-a umflat urechea, yeiiii. happy

| Pearl01 a răspuns:

Hello. Avand in vedere ca eu am pierce acolo, in momentul in care l-am facut m-a durut putin, mai bine zis piscat, dar e suportabil. Durerea trece in functie de cat de sensibila esti...Cum sa-ti ingrijesti pierce-ul:

- timp de vindecare - 3 - 12 luni;
- nu-ti atinge bijuteria cu mainile murdare;
- spala zona cu sapun antibacterian o data pe zi ( nu folosi substante pe baza de alcool pentru curatare);
- nu schimba bijuteria pana ce nu s-a vindecat gaura.
Daca iti doresti cu adevarat, fa-ti-l, insa trebuie sa fi putin precauta dupa.