| Alexandra122212 a întrebat:

Am 14 ani. As vrea sa imi dau o gaura in cartilaj. Bineinteles ca la salon. Am inteles ca doare. As vrea o comparatie intre durerea de la lob si cea de la cartilaj. Mie cel putin nu mi s-a parut ca a durut in lob. Am 3 cercei pe o parte. A da, si cum as putea sa ii spun mamei ca vreau si in cartilaj?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca vrei sa spui in ureche, nu cartilaj!
Pai, ii spui simplu si direct ca, ai dori sa-ti mai faci mai multe gauri in urechi si daca iti da voie!

| Alexandra122212 explică (pentru Violleta2022):

Cartilajul de la ureche. Despre asta ziceam.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandra122212):

Nu ai mentionat nicaieri ca-i ureche, iar cand vorbesti de locul unde vrei gaura, spui "ureche" nu cartilaj, ca-i normal si corect asa.