| Celmaitareanonim a întrebat:

Hei! as vrea sa imi fac pierce in cartilaj. imi puteti spune daca doare cand face gaura? cat timp o sa ma doara dupa ce o face si dupa cate zile pot sa dorm pe acea ureche?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se face cu metoda Ruleta Ruseasca, atunci nu simti durere deloc, dormi imediat, pe veci.

| Daniel9988 a răspuns:

Piercingul in cartilaj nu mai e la moda din primavara 2014.Iti zice unul care a participat la cursuri de fashon timp de 2 ani.

| Andreeaaadc a răspuns (pentru Daniel9988):

Chiar daca nu mai e la moda, cei care si au facut atunci au ramas cu gaura oricum laughing

| Dumbi a răspuns:

Cristan daca ii place piercingul in cartilaj ce ai in impotriva? Eu daca vreau sa port niste pantaloni de claun(d-aia in dungi, oribili, nici nu as purta asa ceva, dar zic un exemplu) o sa vina cineva sa ma judece?
Da o sa te doara, doare destul de tare, dar daca razbi nu o sa dureze mult(depinde cine ti-o face). O sa te doara maxim 2 saptamani, daca nu se infecteaza, daca se infecteaza te duci la doctor.

| Zeenya a răspuns:

Eu am asa https://postimg.org/image/locm0t6jx/ si in cartilaj am avut acum 2 ani. Depinde ce cel care iti da gaura si metoda prin care o face. Putin doare insa mai mult dupa se înroșește putin. O săptămâna te doare ușor dupa ii ok. Eu am dormit si pe aceea parte fiindcă aveam o perna ff moale ...depinde de tine cat tine durerea etc