| eunice a întrebat:

As vrea sa-mi fac un tatoo, dar inainte as vrea sa inteleg riscurile si in general cit mai multa informatie utila in privinta asta))) merci anticipat, pentru cea mai clara info- funda.

Răspuns Câştigător
| cucubau1992 a răspuns:

Ok pai hai sa iti zic riscurile si metodele de tatuat.Eu tatuez deci prin urmare sa incepem:primul lucru care ar trebui sa stii in legatura cu un tatuaj este ca tatuajul e o arta nu o haina de inbracat il faci ca sa iti aminteasca de un anumit moment din viata.Doi la mana ar trebui sa stii ca tatuaje semipermanente sunt dar nu te lasa fraiert/a de cei ce zic ca tetatueaza cu tus semipermanent asa ceva nu exista e o metoda de tatuat care introduce tushul intre stratul 2 si stratul 3 de piele si incet in timp prin exfolierea pieli iti scoate tusul afara.Alta problema e sterilizarea acelor si a aparatului pe langa asta mai intervine si priceperea tatuatorului acum sa ramanem la sterilizare daca acele nu-s sigilate poti lua diverse boli gen sida sifilis si altele daca sunt sterilizate si tatuatorul nu poarta manusi poti face infectie grava.Ingrijirea tatuajului e astfel termen de 14 zile nu poti spala locul unde ai tatuajul pentru ca crusta de piele care se formeaza in contact cu apa se duce ramanand rana deschisa si iesind tushul afara pe langa asta trebuie dat cu crema antibacteriana (eu folosesc baneocin ) pentru prevenirea infectilor si pentru a lasa pielea sa fie moale si catifelata.O luna de zile nu ai dreptul sal expui la soare pentru a nu se decolora tushul.nutrebuie lovit scarpinat sau data cu alta crema in afara de cea antibacteriana ce contine antibiotice Sper cam fost destul de clar

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url
http://www.google.ro/......http?/url
Iti recomand sa nu iti faci un tatuaj permanent, iti spun asta deoarece stiu multi prieteni care si'au facut tatuaje si acum s'au plictisit de ele si cum scoaterea lor costa mii de euro, acum regreta ca si le'au facut.
Sper ca te'am ajutat!

| eunice explică:

Dar tatuajele semipermanente cam ce perioada de timp dureaza?

| cucubau1992 a răspuns (pentru eunice):

6 7 ani cam asa depinde cat de adanc il bate in piele daca il bate intre stratul 1 si 2 sau 2 si 3 deja cei sub stratul 3 devine permanent