| sabysabina997 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un InStyler, dar nu-s tiu cat de bun este. Nu vreau sa folosesc temperatura maxima pentru ca mi-as strica parul. Eu am parul pana la umeri si vreau sa-l las sa creasca doar ca sta ondulat si nu prea imi place. Daca folosesc o protectie termica mi se vor despica varfurile? Daca mai are cineva imi poate spune daca este bun? Multumesc mult:* funda

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Îţi voi da copy-paste dintr-un alt răspuns de al meu. Poate te vor ajuta şi celelalte răspunsuri.
http://www.TPU.ro/......i-trebuie/
Ca o completare pentru întrebarea ta,dacă foloseşti protecţie termică asta nu înseamnă ca părul tău nu se va mai arde ci că părul tau se va arde mai greu, în timp. Ştiu asta de la ''coafeza mea'', ca să zic aşa.
Baftă!

3 răspunsuri:
| lyTTTT a răspuns:

Orice placa arde parul deci nu conteaza daca ai Instyler, ideea e sa folosesti un ser termoprotector cum este cel de la gerovital, de exemplu. Iar daca tu nu vrei ca parul sa-ti stea drept maxim poti sa-ti iei orice fel de placa...

| Catalyna306 a răspuns:

InStyler e VARZA! L-am cumparat cu speranta ca va fi ceva de el, dar NU. Temperatura nu este deloc cum trebuie si se strica f f repede.Mai bine orienteaza-te spre altceva. Orice cu temperatura ridicata iti va arde parul foarte tare.eu iti recomand sa folosesti un ulei de par pentru protectie si nu ti se va deteriora parul asa de tare! pupici. sper ca ti-am fost de ajutor.

| Lemonstyle a răspuns:

Iti sugerez sa nu cumperi placa aceea.Eu o am de un an si dupa cateva luni ce am cumaparat-o mi s-a rupt ceva de la ea si acum s-a stricat de tot si nici nu am folosit-o numai de vreo cateva ori. Si arde parul foarte tare chiar daca nu dai pe temperatura maxima.Eu ti-as sugera sa nu o cumperi pentru ca o sa dai numai banii pe degeaba. Mai bine iti cumperi o placa cu 40-50 lei decat instyler. Oricum, orice placa arde parul!