| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor.Am si eu o problema cu parul. Mi se despica varfurile. Mi-am tuns de curand varfurile din cauza asta si acum vad ca iar se despicasad. Ce pot sa fac? Am parul putin mai lung de umeri dar eu vreau sa-l las sa creasca lung si repede. Ceva sfaturi pentru mine? Multumesc fetelor care o sa-mi raspunda serios.

3 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Eu mi-am rezolvat problema asta cu ulei de masline. In fiecare dimineata 2-3 picaturi de ulei de masline pe varfuri si la fiecare spalare balsam pe varfuri, obligatoriu.
Aaaa si varfurile taiate de 3-4 luni.
Bafta!

| AlinnaM a răspuns:

Scortisoara in combinatie cu alte ingrediente naturale face parul sa creasc mai repede daca o aplici inainte de spalare la radacina parului. Uleiul de ricin, cel de masline, cel de migdale dulci fac parul foarte matasos, la fel si mierea.
Masca se aplica inainte de spalare timp de 2-3 ore cel putin o data pe saptamana. Serul de la Avon pentru varfuri deteriorate e chaiar ok. Inainte de a l usca cu foehnul, sau intinde cu placa nu uita sa folosesti un spray de protectie pentru caldurea sau unul de hidratare cum sunt cele de la gliss, il vor face mult mai usor de pieptanat. Binenteles un sampon si balsam sau masca la spalare adecvate tipului de par. Nu spala si nu coafa parul in fiecare zi!

| micheline19 a răspuns:

Foloseste o masca din comert pentru asa ceva sau aplica una cu ulei de masline o data pe saptamana, ar mai fi un ser de la avon.chiar e bun, varfurile despicate cad singure si ramane doar parul sanatos.bye