| mihaela123A a întrebat:

As vrea sa slabesc acasa, imi puteti da niste sfaturi despre cum pot slabi mai rapid tot in casa? dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Fara diete, pentru ca ele te obosesc, si o sa arati si o sa te simti ca la 80 de ani, asa ca cea mai buna metoda, pe care le-o dau tuturor sunt exercitiile... eu fiind baiat, si tu fata, tu ar trebui sa faci 1/4 din ce fac eu
Adica:
1. 10 flotari
2.70 abdomene
3.Alergi in fiecare zi cat poti
Abdomenel si flotarile le faci in fiecare seara, dar doar pana slabesti, ca daca o sa continui, sa nu ti se mareasca musculatura tongue funda?:X

5 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Hei.Intra pe siteul asta http://www.csid.ro/calory-calculator/, si completeaza cu datele tale; acolo o sa iti scrie daca esti 'grasa' sau daca trebuie sa te ingrasi. O sa-ti mai arate si cate calorii ai voie sa mananci pe zi, si iti poti face meniuri de pe siteul respectiv.
Sau mai poti vedea aici cate calorii are fiecare 'mancare'. Tu trebuie sa mananci cele care au putine calorii daca vrei sa slabesti : http://calorii.oneden.com/.
Sper ca te-am ajutat, numai bine!

| Lery a răspuns:

Carne(fara paine,
alcool, sucuri etc...doar carne) Urmatoarele 3 zile trebuie sa mananci doar lactate(laptele nu trebuie sa fie foarte gras) adica lapte,branza,smantana, iaurt, cascaval. Ultimele 3 zile mananca doar fructe si legume.La aceasta cura de slabire poti face si exercitii. Daca uaci eexrcitii vei slabi 4-5-6 kg iar daca faci exercitii vei slabi in jur de 6-7 kg max.Nu uita ca in aceste 9 zile nu trebuie sa mananci altceva decat ce ti-am scris(fara paine, alcool, suc fastfood .etc...Si chiar functioneaza foarte binewinking BAFTAhappy

| helenwolf a răspuns:

Simplu. mananaci ce iti place, numai ca putin si des, ca intre timp corpul sa asimileze acel putin care il mananciwinking

| Gini a răspuns:

Simplu. Mananci la ore fixe 07:00, 12:00, 18:00 (sa nu mananci deloc dupa 18:00, daca iti este foame rau, mananci si tu un baton nestle fitness), incerci sa manaci salate multe fara grasimi etc. Si vei slabi cu siguranta.

| addutza a răspuns:

Io am slabit 1 kg in 4 zile. nu am mai mancat dupa ora 16 insa pana atunci am mancat tot ce am dorit inclusiv prajeli si dulciuri. ai grija sa nu te anemiezi de aceea zic sa mananci pana la16 orice vrei. eu te mai sfatuiesc sa faci si cateva exercitii nu multe ca poate nu esti tocmai o fana a sportului dar 10 minute maxim 20 pe zi sunt foarte utile. apropo sunt membru nou si nu am primit nici o funda deci mi-ar fi de mare ajutor laughingin fine si daca nu imi dai funda asta e, oricum sper sa te ajute sfatul meu.