| Marianahsvvd a întrebat:

Sfaturi urile pentru a slabi rapid? Acasă
As vrea sa încerc sa fac, cardio, însă la alimentație am probleme
Câteva sfaturi va rog?
Menționez ca nu vreau Rețete sau alte suplimente nutriționiste

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bun, nu vrei retete. Hai ca iti dam recomandari, dar ar fi o idee sa ne zici ce ai mincat in ultimele trei zile, ca sa ne facem o idee. Eventual noteaza tot ce maninci de azi pana marti, apoi revino cu lista si discutam.

| Brizbriz a răspuns:

"Sfaturi urile pentru a slabi rapid"
liposuctie, apoi mori, daaar, macar slabesti

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu exista un secret de slăbit rapid. Grija cu caloriile, consuma mai putine decât strictul necesar și fa mișcare ca sa mai arzi din ele. Vei slabi, dar in timp. Nu exista o rețeta magica de slăbit rapid. Alea fac doar rău și chinuie organismul.

| omuletulofficial a răspuns:

Pentru ca sunt iubitor de sanatos si sala, iti recomand sa bei apa multa, citrice si sa fugi cat de des poti fara sa obosesti in exces.
Succes big grin, secretul e in munca pe care o depui, si in scuzele pe care nu le folosesti.

| Mariaa2201 a răspuns:

Salut. Cel mai sănătos mod de a slăbii este mișcarea/sportul + mâncatul regulat. E mai mult un stil de viață, nu o dietă. Constă în a mânca la ore fixe. Eu fac asta din noiembrie anul trecut și sunt rezultate până acum. Se slăbește sănătos, nu forțat. Până la primele rezultate dureaza, dar merită.
Acest stil de viață constă în 5 mese pe zi. 3 mese principale și 2 gustări, la ore fixe și difetență de 2-3 ore între mese. De exemplu la mine este așa: 08:00 -mic dejun, 11:00- gustare (fruct), 13:00- prânz, 16:00- gustare (orice înafară de fructe) și 19:00- cina, care este ultima masă din zi. Programul ți-l poti face tu. Se poate mânca orice, dar cu bun simț. Există și un grup pe Facebook numit "Fix la fix". Mai multe detalii poți vedea acolo. Sper că ți-am fost de folos și baftă!

| jerkinator a răspuns:

Nu poti sa slabesti rapid prin sfaturi, diata constituie 70% din tot procesul de slabit, iar exercitiile numai 30%, deci daca vrei sa slabesti, trebuie sa iti faci un plan alimentar, si un set de exercitii

| Rookie133 a răspuns:

Deficit caloric, eu personal mancam 1000 kcal pe zi in contextul in care aveam 131kg si peste 6 luni am ajuns la 85kg, e brutal dar merita, parerea mea e sa te feresti de tot ce inseamna prajeli, carne de porc, exces de paine sau paine alba, eu am folosit ca inlocuitor paine toast, orez, piept de pui, carne de vita etc, clar s-ar putea sa gresesc undeva aici dar asta e experienta mea.Multa bafta!