| iulyana a întrebat:

As vrea sa stiu cat ar costa o operatie estetica la nas?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Rinoplastia poate reduce sau creste dimensiunile nasului, sa modifice varful sau cocoasa, sa reduca narinele sau sa modifice unghiul dintre nas si buza superioara. De asemenea poate corecta malformatii sau defecte post traumatice, inlaturand si problemele respiratorii. Viitorul pacient trebuie sa fie constient asupra riscurilor la care se expune. Cand rinoplastiile sunt efectuate de un chirurg plastic calificat complicatiile sunt reduse si minore. Totusi, pot aparea anumite complicatii precum infectii, hemoragii si reactii adverse la anestezie. Riscurile complicatiilor se pot reduce prin respectarea stricta a instructiunilor pre si post operatorii. Dupa operatie, pot aparea vase mici de sange ca niste pete fine la suprafata pielii, acestea fiind de obicei mici si de scurta durata, dar pot fi si permanente. Cicatricile in operatia de rinoplastie inchise pot fi invizibile total. Intr-un caz din 10 este necesara o reinterventie de exemplu pentru corectarea unor neajunsuri.
. Clinica Smart. Dr. Antohi -un tip foarte placut, nu excesiv de pritenos, dar un medic competent. Atentie! pozele de la rinoplastie de pe site sunt rezultatele dr. Bratu, cu clinica din Timisoara. Daca te duci la consultatie Antohi (Bratu nu prea sta prin Buc)
ti le va arata pe ale lui, care, dupa mine, sunt chiar mai reusite. Cele mai reusite din tot ce am vazut in Romania. Preturile nu sunt mici, dar are rezultate bune, aproape perfecte. Toata lumea se poarta impecabil -asistente, doctor, receptionera. Dar asta este mai putin important decat faptul ca rezultatul este mai bun decat tot ce am vazut la multi. Nu vreau sa iti influentez decizia, eu zic sa te duci si sa iti formezi tu o parere, dar parerea mea este ca Antohi e cel mai bun. Rinoplastie deschisa.
Rinoplastia inchisa inseamna ca se lucreaza doar in interior, fara nici o urma exterioara, La cea deschisa se face o mica incizie pe columeala (la baza nasului, intre nari). Fiecare dr. are o abordare specifica, parerile sunt impartite, deci asta nu ar trebui sa fie un criteriu de alegere. Opinia mea este ca cea deschisa e mai buna, pentru ca permite obtinerea unor rezultate mai fine, iar cicatricea este invizibila dupa o luna.

Si acum sa raspund la intrebarea ta...preturile sunt destul de mari...la ORL-isti...preturile sunt de cateva sute de euro...300-400 euro, iar la plasticieni de la 1000 euro in sus... dar rezultatul este pe masura pretului...

16 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Anul trecut stiu ca costa in jur de 2000 ron. Rinoplastie se numeste. Cauta pe google. S-ar putea sa gasesti si preturi.

Alte răspunsuri
| bruno9432 a răspuns:

Pretul nu e important... cel mai grav este ca nimeni nu iti poate garanta rezultatul, nici cel mai scump cabinet particular. Gandeste-te bine ca exista riscul sa fii mult mai nefericita de nasul tau dupa operatie si abia dupa aceea gandeste-te la bani.
Cu totii suntem nemultumiti de ceva la felul cum aratam, nasul buzele, ochii, nu exista oameni cu trasaturi perfecte happy tocmai aceste mici imperfectiuni ne fac diferiti si ne dau personalitate happy

| rebeca a răspuns:

Aproximativ de la 1000 de euro in sus.Iti dau doua sfaturi inainte: sa mergi mai degraba la un chirurg plastician decat la un ORL-ist si in al doilea rand gandeste-te bine inainte. S-ar putea sa iasa perfect dar pot aparea complicatii. Daca e un complex atat de mare incat ti-ai pierdut increderea in tine, intereseaza-te unde e cel mai ok si curaj. Mult succeswinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rinoplastie parca ii zice, nu?
Ce sa zic, nu ma pricep, nu cred ca poate sa coste mai mult de 1000-1500 de euro...cauta pe google "rinoplastie-costuri"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am multi prieteni care s-au operat la orl-isti si nu au patit nimic. Cred ca e si in functie de probleme, daca nu poti respira sau etc. In fine, un amic mi-a zis ca cu 200 de euro s-a operat, care i-a dat la un orl-ist si vreau sa zic ca nu are probleme si ii super nasul. Cred ca cel mai bine e sa mergi sa vorbesti direct cu medicul doar el te poate informa de consecinte si preturiwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt foarte interesata pentru ca am un nas mare si are o cocoasa inevitabil de observat. Am cautat pe net si majoritate lumii spune ca costa in jur de 1000 de euro poate depasi si cu mult aceasta suma.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un site: www.rinoplastie.com unde ai destul informatii si poti si sa ceri mai multe! Au si un sistem online cu operatori care raspund!

Alte răspunsuri
| micutdragut a răspuns:

Cunosc un medic specialist foarte bun, SORIN PARASCA se numeste, nu mai am numarul lui dar daca il cauti pe net sigur ii vei gasi pagina. Tata a fost la el sa faca RINOPLASTIE

Sanatate multa!

| ceafiricel a răspuns:

Cauta aici http://www.drflorinjuravle.ro/preturi.html
o sa gasesti operatii estetice pret

| mustiata a răspuns:

Intre 1800 si 2500 euro unde mi-am facut eu.

Poti vedea si mai multe informatii aici http://drnitescu.ro/rinoplastia/

Alte răspunsuri